ЦЕРКВА СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ

Солуків1

Побудована 1860 року на кошти громади; хрестоподібна, дерев’яна, однокупольна. Іконостас чотирьохярусний. Дзвіниця побудована у 1870 році.

Однією із знаменних подій, яка відбулася храмі – це архієрейська хіротонія Романа (Балащука) у єпископа Чернігівського і Сумського, 22 травня 1990 року. У хіротонії приймали участь: архиєпископ Львівський Іоан (Боднарчук), єпископ Тернопільський і Бучацький Василій (Боднарчук), єпископ Івано-Франківський і Коломийський Андрій (Абрамчук).

Прикрі події пережила громада 1995 року. Рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради громада на початку 1995 року була знята з реєстрації, таке ж незаконне рішення прийняла і Долинська районна раді. Але і в одному і в другому разі громада відсудила своє право на життя. Закривали церкву насильно через військових але їхні замки і печатки протримались рівно стільки скільки військові находились в селі. Створював проблеми громаді і депутат Верховної ради, голова облради Степан Волковецький, так що громада пам’ятає про його “опіку”, а він пам’ятає про Солуківську посвяту.

При церкві діє братство, сестринство.

Віддаль: до Долини – 7 км.; до Івано-Франківська – 72 км.

Солуків2

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ БУДЗАН

БудзанПротоієрей Ігор Олексійович Будзан народився 16 серпня 1956 року в місті Калуш.

Висвячений у сан священика 21 листопада 1982 року архиєпископом Івано-Франківським і Коломийським Макарієм (Свистуном) і призначений настоятелем храмів у селах: Солуків, Якубів і Дуброва Долинського району.

Освіта: Ленінградська духовна семінарія (1982).

Остання нагорода – митра.

Інші нагороди: орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступені (2004).

Домашня адреса: с. Солуків, Долинського р-ну.