СОБОР УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Долина6

Побудований 2001 року на кошти громади за проектом Є. Рогозова; українське бароко, трьохнефний, п’ятикупольний, цегляний. Іконостас чотириярусний, роботи Ярослава Шийки. Освячений 7 жовтня 2010 року єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) та присвоєно статус собору. Дзвіниця трьохярусна побудована 2011 року.

Собор побудовано в пам’ять проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року, про що засвідчує пам’ятна дошка на фасаді храму. Освячення наріжного каменя відбулося 28 серпня 1991 року.

При церкві діє братство, сестринство, недільна школа. Парафія бере участь у всіх громадсько-церковних заходах міста і району.

Віддаль: до Івано-Франківська – 65 км.

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ ЙОСИФ СТЕПАНОВИЧ ЖОВНІРОВИЧ

ЖовніровичПротоієрей Йосиф Степанович Жовнірович народився 9 лютого 1937 року.

Висвячений у сан священика 27 вересня 1959 року архиєпископом Івано-Франківським і Коломийським Йосифом (Саврашем).

Викладач Івано-Франківського богословського інституту. Опублікував ряд наукових і богословських статей. Делегат усіх помісних соборів УАПЦ та УПЦ КП 1990-2013 рр.

Освіта: Волинська духовна семінарія (1959); Московська духовна академія (1967).

У червні 1967 року успішно захистив кандидатську дисертацію на тему “Скит Манявський в боротьбі за православіє в Галичині (XVII – XVIII ст.)” за яку було присвоєно наукову ступень кандидата богослов’я.

Остання нагорода – право носіння другого хреста з прикрасами.

Інші нагороди: орден “Прп. Сергія Радонежського” ІІІ ступеня, орден “Св. Рівноапостольного кн. Володимира” ІІ ступеня; орден “Архістратига Михаїла”; орден “Христа Спасителя”; медаль “Свв. Рівноапостольних Кирила і Мефодія”; медаль преподобних Іова і Феодосія Манявських, Почесний знак голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

Домашня адреса: вул. Підзапуст, 56, с. Оболоня, Долинського р-ну.

Другий священик: ПРОТОІЄРЕЙ РУСЛАН МАТІЇВ

Матіїв