ЦЕРКВА ПРОРОКА ІЛЛІ

Рахиня1

Хрестоподібна, цегляна, п’ятикупольна. Іконостас чотирьох’ярусний. Побудована 2000 року на кошти громади і освячена 16 серпня єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим). Дзвіниця цегляна, трьохрівнева.

Згадки про церкву в селі Рахиня сягають приблизно 1860 року, але конкретно відомостей немає, через те, що у 1982 році святиню знищили, а разом із нею і всю документацію.

У 1989 році на місці зруйнованої церкви була збудована каплиця, де богослужіння відправляв Долинський благочинний Йосиф Жовнірович (до 2000 року). Біля каплиці, яка побудована на місці зруйнованої церкви є дзвіниця – збудована 1860 року. На цьому ж місці є памятний Хрест датований 1906 роком.

При церкві діє братство і сестринство.

Віддаль: до Долини – 10 км.; до Івано-Франківська – 70 км.

Рахиня3 Рахиня2

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ ІОАН МИХАЙЛОВИЧ КРЕХОВЕЦЬКИЙ

КРЕХОВЕЦЬКИЙПротоієрей Іоан Михайлович Креховецький народився 18 квітня 1964 року в смт Брошнів-Осада Рожнятівського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

20 серпня 2000 року висвячений у сан священика єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) та призначений настоятелем смт Брошнів-Осада Рожнятівського району та села Рахиня Долинського району.

Освіта: Івано-Франківська духовна семінарія (2001); Івано-Франківський богословський інститут (2011 – магістр богослов’я).

Остання нагорода – митра (2012).

Інші нагороди: орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

Домашня адреса: смт Брошнів, Рожнятівського р-ну.