ЦЕРКВА УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Журавенко1

Хрестоподібна, цегляна, п’ятикупольна. Іконостас п’ятиярусний.

Наприкінці 90-х років ХХ століття православна громада села Журавенко вирішила розпочати будівництво своєї церкви. До того богослужіння відправлялися біля придорожньго хреста в глибині села. Велику допомогу в будівництві надав тодішній голова радгоспу п. Пішак. У 1997 році церква освячена. В 2006-07 роках стараннями настоятеля і громади, було виготовленно і встановленно іконостас. У 2013 році церкву було поштукатуренно.

Попередній настоятель – священик Роман Василишин.

При церкві діє братство і сестринство.

Віддаль: до Рогатина – 37 км; до Івано-Франківська – 94 км.

Журавенко2

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ КОРЖИНСЬКИЙ

КоржинськийПротоієрей Андрій Михайлович Коржинський народився 22 квітня 1970 року в місті Івано-Франківську в сім’ї священика.

Висвячений у сан священика 14 листопада 1993 року митрополитом Андрієм (Абрамчук) і направлений на служіння у Свято-Миколаївський храм міста Кременчука. У 1995 році призначенний настоятелем Свято-Успенського собору міста Здолбунів Рівненської області. З 2000 по 2004 рік – настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці села Тучапи Снятинського району. У 2004 році призначений настоятелем храмів преподобної Параскеви Сербської села Козари та Успіння Пресвятої Богородиці села Журавенко Рогатинського району.

Освіта: Івано-Франківська духовна семінарія (1993).

Остання нагорода – митра (2014).