ЦЕРКВА ПРЕПОДОБНОЇ ПАРАСКЕВИ СЕРБСЬКОЇ

Козари1

Хрестоподібна, дерев’яна, п’ятикупольна. Іконостас чотириярусний.

Найдавніша згадка про місцеву церкву походить з податкового реєстру 1578 року. У XVIII столітті в селі існували дві церкви і дві окремі парохії. Одна з церков містилася на високій горі при виїзді з села до села Журавеньки, званій “Знилів” (тепер “Жиливина”), а інша над Дністром у низинній частині, званій “Батьків” (назва збереглася донині). Деревяна церква Святої Параскеви відзначена в акті візитації княгиницького деканату 1740 року. Тоді ж згадана інша церква Покрови Пресвятої Богородиці. В кінці XVIII стодіття в селі залишилася тільки одна церква Святої Параскеви, згадана в документах 1803 року. Цікавим є те, що нова дерев’яна церква Святої Параскеви, зведена у 1800 році постала на “Батькові”, а не на “Жиливині”. Наступна дерев’яна церква у 1852 році замінила попередню будівлю. У цьому ж році збудовано і нову дерев’яну дзвіницю. Невідомо що сталося з цією церквою, але у 1897 році громада збудувала нову деревяну церкву, тоді ж освячена. В 1903 році її вівтар росписав церковний маляр зі Станіславова Алоїз Скочдополь. Наступний розпис виконано Володимиром Загачевським в 1958 року за священика Євгена Іваника.

Попередні настоятелі священики: Михаїл Федорак, Григорій Токарик, Любомир Палюга, Святослав Красій, Роман Василишин.

Останній ремонт – 2010 року (церкву перекрито і пофарбовано).

Віддаль: до Рогатина – 30 км.; до Івано-Франківська – 83 км.

Козари2

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ КОРЖИНСЬКИЙ

КоржинськийПротоієрей Андрій Михайлович Коржинський народився 22 квітня 1970 року в місті Івано-Франківську в сім’ї священика.

Висвячений у сан священика 14 листопада 1993 року митрополитом Андрієм (Абрамчук) і направлений на служіння у Свято-Миколаївський храм міста Кременчука. У 1995 році призначенний настоятелем Свято-Успенського собору міста Здолбунів Рівненської області. З 2000 по 2004 рік – настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці села Тучапи Снятинського району. У 2004 році призначений настоятелем храмів преподобної Параскеви Сербської села Козари та Успіння Пресвятої Богородиці села Журавенко Рогатинського району.

Освіта: Івано-Франківська духовна семінарія (1993).

Остання нагорода – митра (2014).