ЦЕРКВА ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Балинці2

Цегляна, трьохкупольна. Іконостас триярусний, різьблений. Побудована 1994 року на кошти громади. Освячена архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом 4 грудня 2003 року. Дзвіниця мурована, арочна.

При церкві діє братство, сестринство.

У храмі знаходиться чудотворна ікона “Зглянься на покору”, привезена з Києва 19 вересня 1997 року киянкою Грицик Марією Дмитрівною, що є родом з цього краю. 13 жовтня 1996 року до 100-річчя з дня народження Я. Барнича відкрито і освячено пам’ятну дошку та криницю, яка збереглася з часів дитинства композитора.

Попередній настоятель: протоієрей Іоан Коржинський.

Віддаль: до Снятина – 20 км.; до Івано-Франківська – 85 км.

Балинці1

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ КОРЖИНСЬКИЙ

КоржинськийПротоієрей Віталій Іванович Коржинський народився 27 травня 1982 року в сім’ї священика. Висвячений у сан священика 10 жовтня 2003 році архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом.

У 2003 році призначений настоятелем церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці села Балинці.

Освіта: Богословське відділення КДА при ФТФ Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (2005, отримав повну вищу освіту за спеціальністю “релігіезнавство”, а також диплом Київської духовної академії); Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (2010, здобув другу вищу освіту за спеціальністю “практична психологія”).

Остання нагорода – сан протоієрея.