ЦЕРКВА СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА

(м. Івано-Франківськ вул. Симоненка)

Хрестоподібна, дерев’яна, п’ятикупольна. Побудована на кошти громади і освячена митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) 7 квітня 2012 року. Іконостас двоярусний. Дзвіниця триярусна побудована разом з церквою.

В листопаді 2003 року було освячено тимчасову каплицю, а вже у 2004 році архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) було закладено наріжний камінь і освячено місце під будівництво нового храму. У 2007 році на церковному подвір’ї було освячено каплицю на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

У 2008 році розпочались будівельні роботи по спорудженні храму, які тривали до 2011 року.

2014 року побудовано будинок для недільну школу.

До Свято-Михайлівської парафії також належить молитовна каплиця Преображення Господнього по вулиці Симоненка.

При церкві діє недільна школа для дорослих та дітей, випускається парафіяльна газета “Джерело духовності”.

Настоятель: ПРОТОІЄРЕЙ ІОАН ЯРОСЛАВОВИЧ ЛАПКА

Лапка ІванПротоієрей Іоан Ярославович Лапка народився 18 листопада 1965 року в селі Дубівці Галицького району Івано-Франківської області.

1989-1997 працював Дубовецькій СШ на посаді заступника директора по виховній роботі.

14 жовтня 2000 року висвячений у сан диякона архиєпископом Олександром (Биковцем) і призначений штатним дияконом храму святого апостола Андрія Первозванного міста Детройт (США).

У 2002 році прийнятий у штат Івано-Франківської єпархії. Висвячений у сан священика 2 лютого 2003 року архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) та призначений штатним священиком Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська. 4 травня 2003 року призначений настоятелем Свято-Михайлівської парафії міста Івано-Франківська, а з 2005 року і настоятелем храму чудотворної ікони Пресвятої Богородиці “Всецариці” (Онкодиспансер).

У 2012 році призначений керівником єпархіальний відділ духовно-патріотичного виховання у зв’язках із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

З 2014 року викладач Івано-Франківського богословського інституту.

Освіта: Прикарпатський університет ім. В. Стефаника (1994); Івано-Франківська духовна семінарія (2000); Івано-Франківський богословський інститут (2009, – бакалавр філософії (релігієзнавство), 2014, – магістр богослов’я).

Остання нагороди – митра (2011).

Інші нагороди: медаль преподобних Іова і Феодосія Манявських.

Одружений має двох дорослих дочок.

Домашня адреса: вул. Карпатської Січі 8/31, м. Івано-Франківськ.