СКИТ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО МАНЯВСЬКОГО ХРЕСТО-ВОЗДВИЖЕНСЬКОГО МОНАСТИРЯ (с. МАНЯВА)

Преображенський-скит3

В історії більш відомий, як Малий Скит Іова Княгиницького. Розташований на висоті 870 м. над рівнем моря у південно-східній частині гори Канюковатої (під Погарем і Кливою), в урочищі Скитик на відстані 1300 м від Манявського монастиря. Заснований преподобним Іовом Княгиницьким (1615-16). Відроджений у 2011 році ієромонахом Феогностом (Бодоряком) з благословення архиєпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа.

23 серпня 2011 року було освячене місце під будівництво храму і братських келій, а вже 6 червня 2013 року відбулося освячення купола та накупольного хреста. Спасо-Преображенський храм скита був побудований на кошти мецената і благодійника обителі Юрія Гречанюка та освячений 9 листопада 2013 року митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом при співслужінні благочинного монастиря ігумена Паїсія, скитоначальника ігумена Феогноста та чисельного духовенства.

Храм хрестоподібний, цегляний, однокупольний. Іконостас двоярусний.

Попередній скитоначальник – ігумен Феогност (Бодоряк) (2011-2014).

Преображенський-скит4

Преображенський скит5 Преображенський-скит2

СКИТОНАЧАЛЬНИК:
ІЄРОМОНАХ МЕРКУРІЙ (МАЛИК)

Меркурій МаликІєромонах Меркурій (Малик) народився 11 січня 1991 року в селі Антонівка Жидачівського району Львівської області.

5 травня 2011 року архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) пострижений у рясофор з іменем Варсонофій, на честь преподобного Варсонофія Великого (19 лютого).

Висвячений у сан ієромонаха 9 листопада 2014 року архиєпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) та призначений скитоначальником Спасо-Преображенського Скита Манявського монастиря.

22 грудня 2014 року митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим) був пострижений у малу схиму з іменем Меркурій на честь преподобного Меркурія Бригинського (7 грудня).