IMG_7221

24 березня 2018 року, у другу неділю Святої Чотиридесятниці, Православна Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архиєпископа Фессалонікійського.

Святий Григорій походив із відомої освіченої і заможної родини Константинополя, та отримав найкращу освіту свого часу. У знанні філософії святий Григорій перевершував усіх філософів. І тим не менше, саме він спас Церкву від надмірного філософствування. Тобто, він зберіг бачення, досвід і розуміння отців щодо очищення серця та просвітлення душі й розуму як частину досвіду обоження: бачення Бога.

В пам’яті святого Григорія Палами важливими є не тонкощі перебігу земного життя, а його розуміння і пояснення суті Православної Віри. Святий Григорій вчив, що люди не можуть знати Бога через освіту, філософію, інтелектуальні дискусії або дебати. Бог не є темою для обговорення або фактом для зазубрювання. Бог є Особистістю з якою кожен із нас може мати особистісні стосунки. Божа воля є в тому, щоби ми знали Його та єдналися з Ним. Тому його діяльність відзначається Церквою як друге Торжество Православ’я.

Високопреосвященійший митрополит Івано-Франківський і Галицький, Іоасаф, очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря. Настоятелю Великоскитської монашої обителі співслужив намісник Архимандрит Феогност, протоієрей Любомир Малофій та монастирське духовенство в священичому сані. Цього недільного дня багато віруючих готуючись до Світлого Христового Воскресіння приступили до таїнства Сповіді та Причастя.

Після запричасного стиха до прихожан та паломників Святої Обителі звернувся насельник монастиря ієромонах Іоасаф, який розповів віруючим про життя та подвиги святителя Григорія Палами.

На закінчення служби Божої митрополит Іоасаф звернувся до присутніх у храмі віруючих з повчальним словом в якому пояснив чому Свята Церква вшановує  пам’ять святителя Григорія Палами саме у другу неділю Великого Посту.

КатегоріяНовини
Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua