заставка

6 травня 2018 року, в п’яту неділю після Христового Воскресіння, високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив недільне богослужіння св. Іоана Золотоустого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Сьогоднішня неділя Святою Церквою присвячується Євангельській розповіді про самарянку яка була навернена Христом до віри, а також цього дня згадується великомученик Геогрій Побідоносиць (Юрій Переможець).

Коротка згадка про те, що самарянка залишила свою посудину, здається незначною та тривіальною, але якщо розглядати її паралельно з іншими Євангельськими текстами, то вона стає досить промовистою. Так апостоли залишали свої рибальські сіті, місця збору податку і родини й невідкладно приймали поклик на служіння. Залишивши все, що мала, самарянкаяк апостоли стала просвітителем своїх ближніх.

За службою Божою його Високопреосвященству співслужив настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський, соборне духовенство, протодиякон Петро Стецюк та диякон Ярослав Чорний. Заамвонну молитву прочитав ієрей Іоан Мизюк, після чого духовенство, перед Престолом Божим, прочиталомолитву за об’єднання та утворення єдиної помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.

По завершенні богослужіння владика Іоасаф звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом в якому наголосив на особливому значенні сьогоднішнього євангельського читання, в якому розповідається про самарянку яку навернув Христос.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua