IMG_7719

В 5-ту неділю Святої Чотиридесятниці, 14 квітня 2019 року, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської

Преподобна Марія Єгипетська народилась в V cт., в Єгипті. В дванадцять років покинула батьків і відправилась в Олександрію, де стала блудницею. Одного разу, вона разом з паломниками прийшла до Єрусалиму і вирішила зайти в храм Гробу Господнього невідома сила не впустила її всередину. Усвідомивши свою гріховність, вона встала на коліна перед іконою Богородиці, що знаходилась в притворі храму, та почала молитися. Після молитви, блудниця змогла зайти і вклонитись Животворчому Хресту. Повернувшись в молитвідо образу Пречистої Діви, вона почула голос: “Якщо підеш за Йордан, то отримаєш блаженний спокій“.

Так почалось її нове життя: перетнувши ріку і поселившись в пустелі, в повній самотності і покаянних молитвах вона провела 47 років. Першим її відвідав ієромонах Зосима, який під час Великого Посту пішов із Йорданського монастиря в пустелю для посту і молитви, де і зустрів пустельницю.

За рік у Великодній четвер ієромонах узяв Дари і вийшов на берег ріки та побачив, що Марія, вийшовши з пустелі, пішла по ріці, як по суші. А зійшовши на берег – вона прийняла Христове причастя.

Ще за рік, Зосима знайшов покійне тіло пустельниці. А збоку був напис, останнє слово святої, у якому вона просила погребти її тіло на цьому місці. Одразу по тому, Зосима відправився назад в монастир, де розповів братам про чудеса Марії Єгипетської, історія якої жила в усній формі, поки через двісті років її записав Софроній Єрусалимський.

Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив урочисте недільне богослужіння святителя Василія Великого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. За літургією настоятелю Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря співслужив настоятель, протоієрей Іоан Телятинський, та духовенство Кафедрального Собору, а перед причастям вірних проповідь з благословення митрополита Іоасафа виголосив протоієрей Іоан Мудрейко.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua