заставка

14 серпня 2018 року, у вівторок 12-ї неділі після П’ятидесятниці, Свята Православна Церква відзначає свято винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, а також сімох мчч. Маккавеєвих: Авима, Антоніни, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Алима і Маркела, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.

За давнім звичаєм на свято Маккавеїв, в народі його ще називають – Першим Спасом або Медовим Спасом, віруючі приносять до Храму зілля та мед для освячення. Також від Маккавея починається Успенський Піст, який триватиме два тижні (до 28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці) і за своєю строгістю прирівнюється до Великого Посту.

Цього святкового дня митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив  Божественну літургію в Соборному Храмі Великого Скиту, Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

За Богослужінням владиці-митрополиту співслужив намісник монастиря архимандрит Феогност, протоієрей Любомир Малофій, священик Коломийської Єпархії протоієрей Василій Дійчук та духовенство Манявської обителі. Соборний храм монастиря був переповнений прихожанами Великоскитської обителі, а також паломниками, які прибули в Манявську обитель вознести свої молитви до Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа. З нагоди свята, Першого Спаса Український Афон відвідали паломники з села Соколівка Коломийської Єпархії, із Самбірського району а також приїхали паломники з Малої Батьківщини митрополита-Владики, села Грушова. Перед причастям вірних з проповіддю про свято Першого Спаса звернувся насельник монастиря ієромонах Іоасаф а після завершення літургії Високопреосвященійший Владика у співслужінні духовенства окропив святою водою принесені вірянами зілля та мед.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua