заставка

15 квітня 2018 року, у другу неділю після Світлого Христового Воскресіння та в день, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять апостола від дванадцяти Фоми, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив богослужіння у Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська.

Друга неділя після Пасхи також має назву – ,,Антипасха” або Фомина неділя. У перекладі з грецької слово ,,Антипасха” означає ,,замість Пасхи”, тобто цього дня вперше оновлюється пам’ять Воскресіння Христового – євангельських подій, за яких Спаситель явився жонам-мироносицям і апостолам.

Сьогоднішня неділя також називається Фоминою, на спогад про чудо увірування апостола Фоми. При воскресінні Спасителя і Його першому явленні учням, Фома не був присутнім, і на запевнення учнів Христових про Воскресіння Ісуса він відповів: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів і не вкладу руки своєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20, 25). На восьмий же день після свого Воскресіння Спаситель явився апостолові Фомі і, засвідчуючи про те, що був з учнями весь цей час після Воскресіння, не ставши чекати запитань Фоми, показав тому Свої рани. Побачивши Воскреслого Ісуса Христа Фома вигукнув: «Господь мій і Бог мій!».Цими словами Фома визнав не тільки віру у Воскресіння Христове, але й віру в Його Божество.

За богослужінням Його високопреосвященству спів служив настоятель кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський та духовенство Кафедрального Собору. Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся протоієрей Іоан Телятинський в якій роз’яснив присутнім у храмі молільникам значення Артоса (пасхального хліба) та його використання.

По завершенні Літургії владика Іоасаф звернувся до пастви з повчальним словом, у якому, розкриваючи сутність недільного Євангелія, закликав вірних щиро, без лицемірства та сумнівів, вірити в Ісуса Христа – Сина Божого.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua