заставка

29квітня 2018 року, в четверту неділю після Пасхи Христової, Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив уставні богослужіння в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

У четверту неділю після Світлого Христового Воскресіння, здійснюється спогад зцілення Спасителем розслабленого в Капернаумі, тому вона іменується як: «Неділя про розслабленого».

Ось як описує цю подію святий апостол Іоан: «Після цього було юдейське свято, і прийшов Ісус до Єрусалима. В Єрусалимі ж біля Овечих воріт є купальня, що по-єврейськи зветься Вифезда, яка мала п’ять критих входів. У них лежало багато хворих, сліпих, кривих, сухих, що чекали руху води, бо ангел Господній щороку сходив у купальню і збурював воду; і хто перший входив після збурення води, той одужував, хоч би яку недугу мав. Тут був чоловік, який хворів тридцять вісім років. Ісус, побачивши, що він лежить, і знаючи, що вже довго хворіє, говорить йому: чи хочеш бути здоровим? Недужий відповів Йому: так, Господи! Але людини не маю, щоб, коли збуриться вода, опустила мене в купальню; коли ж я приходжу, інший вже поперед мене входить. Ісус говорить йому: встань, візьми постіль твою і ходи. І він одразу одужав, взяв постіль свою і пішов. Була ж субота у той день. Тому юдеї говорили зціленому: сьогодні субота, і не слід було тобі брати постіль свою. Він відповів їм: Хто зцілив мене, Той сказав мені: візьми постіль твою і ходи. Його спитали: Хто Той Чоловік, Який сказав тобі: візьми постіль твою і ходи? А зцілений не знав, хто Він, бо Ісус зник у натовпі, що був на тому місці. Потім Ісус зустрів його у храмі і сказав йому: ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталося чого гіршого. Чоловік цей пішов і сказав юдеям, що Той, Хто зцілив його, є Ісус» (Ін. 5:1-15).

У переддень неділі, в суботу ввечері, владика-митрополит Іоасаф у співслужінні соборного духовенства, очолив Всенічне бдіння під час якого помазав віруючих освяченим на Літії єлеєм.

Недільного дня, його Високопреосвященству спів служив настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Василій Гнип, протоієрей Іоан Мудрейко, ієрей Іоан Мизюк, протодиякон Петро Стецюк та диякон Ярослав Чорний. Цього дня соборний храм був наповнений віруючими багато з яких приступили до таїнства Сповіді та Причастя.

По завершенні богослужіння владика Іоасаф звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом в якому наголосив на тій щирій і непохитній вірі розслабленого, який незважаючи на свій важкий недуг, адже хворів від цілих 38 років, не покладав надії на зцілення, і щоб кожний з нас, як цей розслаблений, не залишав надії на те що Господь по своєму милосердю пробачить нам наші провини і сподобить Своєї благодаті. Адже якщо ми віруємо, що є Бог, що Він за нас віддав на смерть Свого Єдинородного Сина, якщо ми віруємо, що усім нашим життям управляє не хто інший, як Отець Небесний — тому і ми повинні покласти на Нього всі наші надії, бо як сказано в 54-му Псалмі: «Покладайся на Господа у скорботах твоїх, і Він підтримає тебе. Ніколи не дасть Він упасти праведникові.» (Пс. 54, 23).

Цього ж дня ввечері владика-митрополит Іоасаф в Кафедральному Соборі прочитав акафіст до Богородиці «Ігуменя Манявська».

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua