IMG_7602

07 квітня 2019 року, у четверту неділю Святої Чотиридесятниці, в яку Свята Православна Церква згадує пам’ять прп. Іоана Ліствичника, а також свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Іоасаф митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив уставні богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Цього року на четверту неділю Великого Посту припадає одне з дванадесятих свят церковного року а саме – Благовіщення Пресятої Богородиці. Ось як описує Євангеліє цю подію: «Шостого ж місяця був посланий від Бога Ангел Гавриїл у галилейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем, на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви: Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Благословенна Ти між жонами. Вона ж, побачивши його, стривожилась від слів його і міркувала, що б то значило це привітання? І сказав їй Ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога; і ось, зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його; і царюваватиме над домом Якова повік, і Царству Його не буде кінця. Марія ж сказала Ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе; тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлизавета, родичка Твоя, яку називають неплідною, і вона зачала сина в старості своїй, і їй вже шостий місяць, бо у Бога не зостанеться неспроможним ніяке слово. Тоді Марія сказала: Я – Раба Господня; хай буде Мені по слову твоєму. І відійшов від Неї Ангел». (Лк. 1, 26-37)

Напередодні, у суботу ввечері владика-митрополит, у співслужінні соборного духовенства,звершив Всенічне бдіння. Після відпусту ранньої владика Іоасаф привітав вірян з наступившим святом Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Недільного дня за Божественною літургією святителя Василія Великого, його високопреосвященству співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський та Соборне духовенство. В цей день храм був наповнений віруючими, багато з яких приступили до таїнства Сповіді та Причастя. На запричасному стиху проповідь про житіє преподобного ІоанаЛіствичника виголосив протоієрей Петро Гава.

Після відпусту богослужіння до вірян з повчальним словом звернувся владика Іоасаф. У своїй проповіді Його Високопреосвященство наголосив, як повинен жити християнин, щоб спасти свою душу та здобути Царство Боже, а також, закликав вірних до духовного вдосконалення, побажав вірним молитовного заступництва та допомоги Цариці небесної Пресвятої Богородиці.

На закінчення Архипастир представив парафіянам Кафедрального Собору копію Томосу про Автокефалію Української Православної Церкви, переведеного на українську мову.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua