IMG_6529

10 березня 2019 року, Свята Православна Церква завершує підготовку вірних до Великого Посту – відзначаючи сиропусну неділю (яка ще називається прощеною неділею) а також згадує Адамове вигнання з раю. Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив недільне Богослужіння в Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

Останньою неділею яка готує християн до Святої Чотиридесятниці, називається Прощеною неділею, адже саме в цей день Церква закликає всіх вірних до взаємного примирення, щоби принести жертву гідну покаяння, бо як написав святий Апостол Матфей:  “Отже, якщо ти принесеш дар твій до жертовника і там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником, і піди, примирись перше з братом своїм, і тоді прийдеш і принесеш дар свій…” (Мф. 5, 23-24).

Прощення – це глибоке почуття, якому перш за все передує внутрішня духовна праця. це оновлення людського спілкування (взаємне обнулення всіх боргів). В сьогоднішній час ми занадто багато говоримо про прощення, але не знаємо ні ціни вибачення, ні шляху до нього. Якщо ж люди говорять «прости і я прощаю, але спілкуватися не хочу з тобою», то вже в цьому є брехня і лукавство. Справжнє прощення завжди призводить до відновлення спілкування і до відновлення стосунків. Отже, прощення – це оновлення людського спілкування (взаємне обнулення всіх боргів).

Під час Служби Божою настоятелю монастиря владиці Іоасафу співслужив намісник Українського Афону архимандрит Феогност та монаше духовенство обителі. З благословення владики-митрополита, після Часу Трисвятого Апостола читав студент VI-го курсу І Ф Б І ім. прп. Феодосія Манявського, Цьомко Іван.

В кінці Божественної Літургії з повчальним словом до вір’ян звернувся настоятель і священоігумен монастиря владика Іоасаф, в якому доніс присутнім у храмі віруючим наскільки важливо є прощати провини які заподіяли нам наші ближні а також наскільки важчим є самому попросити прощення у свого ближнього. Завершивши повчальне слово владика-митрополит вклонившись до священнослужителів та пастви попросив прощення, після чого братія обителі звершила Чин Панагії.

Ввечері, цього ж дня, в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська, владика Іоасаф очолив Вечірню з чином Прощення, під час якого попросив прощення та вклонився до всіх присутніх у Храмі.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua