заставка

5 квітня 2018 року, у четвер Страсного тижня, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив уставні богослужіння Великого четверга в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська.

Владиці-митрополиту співслужили: настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Тарасій Дмитрук, протоієрей Петро Гава, протоієрей Іоан Мудрейко, протоієрей Василій Гнип та протодиякон Петро Стецюк. За літургією велика кількість прихожан Кафедрального Собору висповідавшись приступили до Таїнства Причастя. Перед причастям вірних з благословення митрополита Іоасафа з повчальним словом до віруючих звернувся протоієрей Василій Гнип, в якому розкрив суть сьогоднішнього Євангелія.

В другій половині дня Владика Іоасаф, в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі, очолив велику вечірню з чином читання 12-ти Страсних Євангелій.

Страсних 12-ть Євангелій має своїм змістом благовістя про страждання і смерть Спасителя, вибране з усіх євангелистів і розділене на 12 частин, по кількості годин ночі, чим вказується, що віруючі повинні всю ніч провести в читанні Євангелія, подібно того як апостоли, супроводжували Господа в Гефсиманський сад.

На завершення читання 12-ти Страсних Євангелій, до вірян з повчальним словом звернувся владика-митрополит Іоасаф.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua