IMG_6676

Перший тиждень Великого посту відрізняється особливою суворістю, а храмове Богослужіння в ці дні – особливим покаянним настроєм.

В перші чотири дні в Храмах здійснюються читання особливого канону, а саме канону прп. Андрія Критського який ще називають – «Великий покаянний канон». Під час читання канону, після кожного стиха віруючі звершують земні поклони з словами «Помилуй мене, Боже, помилуй мене».

Також впродовж перших шести тижнів Великого посту, по середах і п’ятницях та у четвер п’ятого тижня, коли Святою Церквою вшановується пам’ять преподобної Марії Єгипетської і в перші три дні Страсного тижня звершується особлива служба Ранішосвячених Дарів святителя Григорія Двоєслова. Головною відмінністю літургії Ранішосвячених Дарів полягає у тому, що на ній не здійснюється Таїнство Євхаристії, а віруючі причащаються Ранішосвяченими Дарами, тобто освяченими раніше, на попередній літургії св. Василія Великого або св. ІоанаЗолотоустого.

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, впродовж перших чотирьох днів Великого посту очолював Великі повечір’я з читанням канону прп. Андрія Критського, а також літургію Ранішосвячених Дарів.

В понеділок, 11 лютогоАрхипастирочолив Велике повечір’я в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. Після канону з проповідю про Великий піст до прихожан Кафедрального Собору звернувся владика Іоасаф.

У другий день Великого посту, високопреосвященійшив владика Іоасафпрочитав канон св. Андрія Критського уВеликому Хресто-ВоздвиженськомуМанявському чоловічому монастирі, а наступного дня очолив літургію Ранішосвячених Дарів в Борисо-Глібському Храмі монашої обителі. Під час літургії владиці Іоасафуспівслужив благочинний Українського Афону, архимандрит Герасим та монастирське духовенство. На запричасному стиху проповідь виголосив студент IV-го курсу І Ф Б І ім. прп. Феодосія Манявського, Філіпович Дмитро. По завершенні Богослужіння духовенство звершило заупокійний Парастас, після чого владика-митрополит звернувся до присутніх у Храмі вірян з повчальним словом.

Ввечері цього ж дня, митрополит Іоасаф звершив чин Великого повечір’я з читанням третьої частини «Великого покаянного канону»у Храмі Святителя Миколая міста Івано-Франківська (мікрорайон Пасічна), настоятелем якого є протоієрей Ігор Ільків.По завершенні канону митрополит звернувся з повчальним словом до прихожан, в якому пояснив наскільки є важливим читання сьогоднішнього канону.

Останню частину канону св. Андрія Критського владика-митрополит звершив у Храмі Рівноапостольних Костянтина та Олени міста Івано-Франківська, настоятелем якого є протоієрей Ігор Василиків. По завершенні читання канону владика виголосив повчальну проповідь, на тему покаяння.

15 лютого, митрополит Іоасаф очолив літургію Ранішосвячених Дарів в Свято-Троїцькому кафедральному соборі. За богослужінням владиці-митрополиту співслужив настоятель Собору протоієрей ІоанТелятинський та соборне духовенство.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua