IMG_8092

26 квітня 2019 року, у Страсну п’ятницю перед Світлим Христовим Воскресінням всі християни відзначають одне з найбільш скорботних але в той час і радісних днів у церковному календарному році, оскільки саме в цей день згадуються страждання і смерть Спасителя нашого Ісуса Христа.

Велика п’ятниця є днем суворого посту. Ця подія готує віруючих до майбутнього Воскресіння Христового, тобто до Великодня.

У другій половині дня, об 12.00 год., в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська після читання Царських часів Високопреосвященіший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Велику вечірню з чином виносу Плащаниці. Владиці-митрополиту співслужив настоятель Собору протоієрей Іоан Телятинський з духовенством. Після Трисвятого владика Іоасаф разом з соборним духовенством винесли Плащаницю і  положили на приготованому місці навпроти  Царських Врат. Звершивши трикратне кадіння Архипастир з духовенством поклонилися перед плащаницею Спасителя, після чого велика кількість вірян також змогли підійти, поклонитися і приложитися до гробу Господнього. На закінчення вечірньої з повчальним словом до вірян звернувся другий священик Кафедрального Собору, протоієрей Тарасій Дмитрук.

Цього ж дня владика Іоасаф як настоятель і священоігумен звершив чин виносу Плащаниці у Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря. Його Високопреосвященству співслужив намісник Великоскитської обителі архимандрит Феогност та насельники обителі в священичому сані. Після трисвятого, під спів ,, Благообразний Йосиф” братія монастиря на чолі з Високопреосвященійшим митрополитом Іоасафом, а також студентами І. Ф. Б. І. ім. прп. Феодосія Манявського та прихожанами обителі пройшли Хресною ходою з Плащаницею навколо Соборного храму  положили ЇЇ на приготоване місце. На закінчення богослужіння Архипастир виголосив повчальну проповідь.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua