заставка

6 квітня 2017 року, у Страсну п’ятницю перед Світлим Христовим Воскресінням всі християни відзначають одне з найбільш скорботних але в той час і радісних днів у церковному календарному році, оскільки саме в цей день згадуються страждання і смерть Спасителя нашого Ісуса Христа.

Велика п’ятниця є днем суворого посту. Ця подія готує віруючих до майбутнього Воскресіння Христового, тобто до Великодня.

У другій половині дня, в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська після читання Царських часів ВисокопреосвященійшийІоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Велику вечірню з чином виносу Плащаниці. Владиці-митрополиту співслужив настоятель Собору протоієрей ІоанТелятинський з духовенством. Після Трисвятого владика Іоасаф разом з соборним духовенством винесли Плащаницю і  положили на приготованому місці перед Царськими Вратами. Звершивши трикратне кадіння Архипастир з духовенством поклонилися перед плащаницею Спасителя, після чого велика кількість вірян також змогли підійти, поклонитися і приложитися до гробу Господнього. На закінчення вечірньої з повчальним словом до вірян звернувся протоієрей Іоанн Телятинський.

Цього ж дня владика Іоасаф звершив чин виносу Плащаниці у Хресто-Воздвиженському Соборі Манявського чоловічого монастиря. Його Високопреосвященству співслужив намісник Великоскитської обителі ігумен Феогност, насельники монастиря в священичому сані. Прочитавши Євангеліє братія монастиря на чолі з ВисокопреосвященнійшимІоасафом, а також студентами І.Ф.Б.І. та прихожанами обителі пройшли Хресною ходою з Плащаницею навколо Соборного храму обителі після чого  внесли гріб Господній до Собору та положили  Його на приготоване місце. На закінчення богослужіння Архипастир виголосив повчальну проповідь в якій наголосив на важливості чину виносу Плащаниці.

У вечері митрополит Іоасаф у співслужінні духовенства очолив утреню в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська. На завершення утрені з повчальним словом до прихожан Собору звернувся протоієрей Іоанн Мудрейко.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua