заставка

7 квітня 2018 року, в Страсну Суботу або як її ще називають Велику, в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська звершилась літургія святителя Василія Великого, яку очолив настоятель Великого Скиту Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф.

Велика субота – субота Страсного тижня, присвячена спогадам про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих праведників, а також приготуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено передпасхальною радістю.

Цього дня весь православний християнський світ також відзначає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – день коли архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві про народження від неї Спасителя світу Ісуса Христа.

За літургією митрополиту Іоасафу співслужило соборне духовенсто на чолі з настоятелем храму протоієреєм Іоаном Телятинським. Цього дня багато віруючих причастилися святих Христових Таїн. Проповідь перед причастям сповідників виголосив другий священик Кафедрального Собору – протоієрей Тарасій Дмитрук, а заамвонну молитву прочитав протоієрей Іоан Мудрейко.

Коли всі присутні у храмі молільники уважно слухали проповідь священослужителя митрополит Іоасаф, у Вівтарі храму, прочитав молитву на благословення хліба та вина, адже у цей день в храмах перед відпустом Літургії за давнім звичаєм звершується благословення хлібів і вина в пам’ять про те, що древні християни після богослужіння Великої Суботи до пасхальної утрені залишалися в храмі та підкріплювали свої сили куштуванням цих освячених дарів.

На закінчення богослужіння з повчальним словом до присутніх у храмі звернувся владика-митрополит, в якому привітав вірян з Благовіщенням Пресвятої Богородиці та з наступаючим світлим ХРИСТОВИМ ВОСКРЕСІННЯМ.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua