заставка

12 липня 2018 року, у четвер 7-ї седмиці після П’ятидесятниці, коли Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф на запрошення протоієрея Ігора Сагайдака з архипастирським візитом відвідав церкву Архистратига Божого Михаїла села Росільна Богородчанського району, в якому очолив службу Божу.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господу ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галилейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою «камінь», «скеля. У грецькій мові цьому слову відповідає «петрос» або «петра».

Самовіддана любов до Христа відкривала Петрові Божий Промисел. Він перший сповідав Ісуса Сином Бога Живого (Мф. 11, 16). Після зішестя Святого Духа на апостолів Петро першим серед апостолів почав голосно проповідувати віру в Христа, і багатьох людей-язичників та юдеїв навернув до християнської віри. Апостол Петро мученицьки закінчив на хресті своє життя, кров’ю засвідчивши відданість слову Христа.

У всій історії Вселенської Церкви ледве знайдеться інша особа так відома християнському світу, як святий Павло. До покликання на благовісницьке служіння він носив ім’я Савл та був ревним охоронцем фарисейських законів.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж отримав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути піднесеним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Перед початком богослужіння владика Іоасаф звершив чин освячення нового престолу. Під час богослужіння архиєрею співслужив благочинний Богородчанського деканату протоієрей Іоан Дунь, намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря архимандрит Феогност, настоятель храму протоієрей Ігор Сагайдак, запрошене духовенство та велика кількість парафіян Церкви та жителів навколишніх сіл, які прийшли до Храму щоби разом з архипастирем піднести молитви до Господа нашого Ісуса Христа. Проповідь перед причастям вірних виголосив архимандрит Феогност.

Після відпусту літургії Високопреосвященіший владика Іоасаф звернувся з повчальним словом до парафіям храму, в якому звернув увагу на важливості звершеної сьогоднішньої події, освячення престолу, і доніс до вірян те, що саме на цьому місці буде здійснюватися Свята Євхаристія, перетворення хліба і вина на тіло і кров Христову, а також благословив усіх  на подальше прославлення Господа нашого Ісуса Христа, в свою чергу настоятель храму подякував владиці-митрополиту за візит та підніс у подарунок запашні квіти.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua