заставка

27 вересня 2018 року, день коли Свята Православна Церква велично та піднесено святкує свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Манявський монастир – Український Афон, молитовно відсвяткував своє престольне свято.

Після того, як у 323 році імператор Костянтин став одноосібним правителем Римської імперії, він вирішив знайти головну святиню християн. З цією метою він направив до Єрусалиму свою матір – царицю Олену. Вона знайшла три хрести, і щоб зрозуміти, який з них є животворним, патріарх Єрусалимський Макарій наказав по черзі прикладати хрести до мерця. Лише після прикладання до третього хреста мертвий чоловік ожив. Імператор Костянтин звелів спорудити в Єрусалимі величний храм на честь Воскресіння Христового, що будувався 10 років і був освячений 26 вересня 335 року. А наступного дня – 27 вересня – було встановлено святкування на честь Воздвиження Хреста Господнього.

Напередодні свята, у середу вечері в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська святкове Всенічне бдіння з чином виносу та Воздвиження Хреста Господнього очолив митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. Його Високопреосвященству співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський та соборне духовенство. Після великого славослів’я митрополит Іоасаф тричі покадивши Престол, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством, виніс його на середину храму. Згідно з православною традицією владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.

Цього ж дня в Соборному храмі Українського Афону, Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, з благословення настоятеля монастиря високопреосвященійшого Іоасафа Всенічне бдіння очолив преосвященійший єпископ Луганський і Старобільський Афанасій. Його Преосвященству співслужили: архимандрит Феогност – намісник монастиря з братією.

В день престольного свята митрополит Іоасаф очолив Божественну Літургію в святій Великоскитській Манявській обителі. Його Високопреосвященсту співслужили: митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, намісник монастиря архимандрит Феогност, канцлер Івано-Франківської Єпархії протоієрей Василій Бурак, настоятель Спасо-Преображенського Скиту Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря архимандрит Софроній, братія монастиря у священичому сані а також численне духовенство з різних єпархій УПЦ КП. Після запричасного стиха до прихожан та гостей свята з проповіддю про подію Воздвиження Чесного Хреста Господнього звернувся митрополит Антоній. Цього дня велика кількість прихожан прийняли Святі Тіло і Кров Господні.

По завершенню богослужіння відбувся велелюдний хресний хід навколо храму з окропленням святою водою, після якого до присутніх з повчальним словом звернувся митрополит Іоасаф. Завершилось богослужіння святковим уставним многоліттям.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua