IMG_9523

06 червня 2019 року, в четвер, на сороковий день після СВІТЛОГО ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ, Свята Православна Церква молитовно вшановує одне з дванадесятих свят – Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

Про святкування Вознесіння говориться в апостольських постановах, та особливо важливим є свідчення святителя Іоана Золотоустого і блаженного Августина. Перший називає це свято дуже важливим та великим і відносить його до ряду свят, які подібні до Пасхи і П’ятидесятниці, а другий вважає, що Вознесіння має апостольське походження.

В свою чергу апостол і євангеліст Лука описує події Вознесіння наступним чином: « Коли ж вони так говорили, сам Ісус став посеред них і до них каже: “ Мир вам! ” Вони ж, налякані та повні страху, думали, що духа бачать. Та він сказав їм: “ Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки та на мої ноги: це ж я сам. Доторкніться до мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що я їх маю. ” Сказавши це, він показав їм руки й ноги. А як вони з радощів не йняли йому ще віри й чудувались, він сказав: “ Чи маєте ви тут що їсти? ” Вони подали йому кусень печеної риби. Він узяв його й спожив перед ними. Потім Ісус до них промовив: “ Так написано, що треба було, щоб Христос постраждав і третього дня воскрес із мертвих, і щоб у його ім’я проповідувалось покаяння на відпущення гріхів усім народам, почавши від Єрусалиму. Ви – свідки того (всього). І він вивів їх аж до Вифанії і, піднявши руки свої, благословив їх. А як він благословляв їх, віддалився від них і почав возноситись на небо. Вони ж, поклонившись йому, повернулися з радістю великою в Єрусалим, і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога. » ( Лк. 24, 36-53)

З нагоди свята митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив урочисте богослужіння святителя Іоана Золотоустого в Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

Під час служби Божої настоятелю монастиря, владиці Іоасафу, співслужив намісник монастиря архимандрит Феогност та вся чесна братія Великоскитської монашої обителі. Читання Апостола, після часу Трисвятого, звершив студент VI-курсу І.Ф.Б.І., Цьомко Іван.

Проповідь після причасного стиха, з благословення владики-митрополита, виголосив духівник обителі, архимандрит Софроній, а заамвонну молитву прочитав ієромонах Варлаам.

За Богослужінням співав студенський хор І.Ф.Б.І. ім прп. Феодосія Манявського під керівництвом насельника Українського Афону ієромонаха Онуфрія.

Після відпусту Літургії владика-митрополит привітав прихожан та паломників  монастиря із величним Христовим святом і наголосив на тому, що Вознесіння Господнє закликає всіх нас задуматися про свою небесну батьківщину. Саме пам’ять про вічне життя повинна спонукати нас до духовної досконалості, яка проявляється в обожнені людини через молитву, таїнства та праведність життя.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua