заставка

17 травня 2018 року, в четвер, на сороковий день після ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ, Свята Православна Церква молитовно вшановує одне з дванадесятих свят – Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

Про святкування Вознесіння говориться в апостольських постановах, та особливо важливим є свідчення св. Іоана Золотоустого і блаж. Августина. Перший називає це свято дуже важливим та великим і відносить його до ряду свят, які подібні до Пасхи і П’ятидесятниці, а другий вважає, що Вознесіння має апостольське походження. В свою чергу апостол і євангеліст Лука описує події Вознесіння наступним чином: « Коли ж вони так говорили, сам Ісус став посеред них і до них каже: “ Мир вам! ” Вони ж, налякані та повні страху, думали, що духа бачать. Та він сказав їм: “ Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки та на мої ноги: це ж я сам. Доторкніться до мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що я їх маю. ” Сказавши це, він показав їм руки й ноги. А як вони з радощів не йняли йому ще віри й чудувались, він сказав: “ Чи маєте ви тут що їсти? ” Вони подали йому кусень печеної риби. Він узяв його й спожив перед ними. Потім Ісус до них промовив: “ Так написано, що треба було, щоб Христос постраждав і третього дня воскрес із мертвих, і щоб у його ім’я проповідувалось покаяння на відпущення гріхів усім народам, почавши від Єрусалиму. Ви – свідки того (всього). І він вивів їх аж до Вифанії і, піднявши руки свої, благословив їх. А як він благословляв їх, віддалився від них і почав возноситись на небо. Вони ж, поклонившись йому, повернулися з радістю великою в Єрусалим, і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога. » ( Лк. 24, 36-53)

З нагоди свята митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив урочисте богослужіння святителя Іоана Золотоустого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Під час служби Божої владика Іоасаф звершив пресвітерську хіротонію над дияконом Ярославом Чорним. Проповідь після причасного стиха виголосив протоієрей Петро Гава, а заамвонну молитву прочитав новопоставлений отець Ярослав.

Після відпусту Літургії владика-митрополит привітав прихожан храму із величним святом і наголосив на тому, що Вознесіння Господнє закликає всіх нас задуматися про свою небесну батьківщину. Саме пам’ять про вічне життя повинна спонукати нас до духовної досконалості, яка проявляється в обожнені людини через молитву, таїнства та праведність життя.

У ввечері цього ж дня високопреосвященійший митрополит Іоасаф в Свято-Троїцькому кафедральному соборі очолив Вечірню з читанням акафісту Господу нашому Ісусу Христу.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua