golovna

4 листопада 2017 року, у Димитрівську поминальну суботу, Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький у Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська звершив Божественну літургію, після якої очолив відправу Великої панахиди (парастас).

«Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, там, де немає скорботи, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя»: Сотні уст за священослужителями пошепки повторюють слова молитви, згадуючи імена своїх рідних, близьких, знайомих. Саме у такі моменти душі спочилих потребують молитовної допомоги тих, хто має можливість молитися за них.

У день молитви за спочилих ми отримуємо чітку настанову з Нового Завіту. В посланні апостола Павла, яке читається цього дня, є такі слова: «Браття! Не хочу залишити вас у незнанні про померлих, щоб ви не впадали у скорботу, як інші, що не мають надії. Бо коли ми віруємо, що Ісус помер і воскрес, то й померлих у вірі в Ісуса Бог приведе з Ним…»

А в Євангелії від Іоана Господь запевняє: «Істинно, істинно кажу вам: хто слово Моє слухає і вірить у Того, Хто послав Мене, той має життя вічне, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя… Настає час, коли всі, хто в гробах, почують голос Сина Божого; і вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло, – у воскресіння суду… Я нічого не можу творити Сам від Себе. Як чую, так і суджу, і суд Мій праведний є, бо не шукаю Моєї волі, але – волі Отця, Котрий послав Мене».

За святою літургією владиці Іоасафу співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський з соборним духовенством. Цього дня храм був наповнений вірянами велика кількість яких приступили до таїнства Сповіді та Причастя. З благословення владики-митрополита заамвонну молитву виголосив протоієрей Любомир Малофій.

По завершенні літургії Владика Іоасаф разом з духовенством відправили парастас, в кінці якого за традицією архіпастир освятив коливо принесене вірними.

Після відпусту панахиди з повчальним словом до вірних звернувся протоієрей Василій Гнип. Богослужіння закінчилось співом «Вічная пам’ять».

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua