30716126_541037426292232_6280831745558315008_n

Духовенство і віряни Івано-Франківської єпархії УПЦ КП стурбовані подіями, які відбулися 18 квітня 2018 року, з приводу покрівельно-ремонтних робіт Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська.

Заміна деяких конструкцій даху катедри проводилась у зв’язку з тим, що старе покриття протікало і призвело до часткової руйнації стін храму.

В одній із конструкцій (тумби) птахи утворили гнізда, тому вона потребує негайної заміни, що і хотілось зробити. В той час, коли у Івано-Франківську реально руйнуються десятки пам’яток архітектури, забудовується історична частина міста –“Вали” та ін. упереджена увага (на нашу думку) була приділена саме ремонтним роботам нашої катедри.

Чому так прискіпливо була звернена увагу на проведення ремонту собору нам достеменно не відомо. На нашу думку, чинники пильної уваги можуть бути такі:

  • хтось зацікавлений в розпаленні протистоянь між церквою і державою, в той час, коли ведуться плідні міжнародні дипломатичні заходи, щодо проголошення УПЦ КП Помісною Церквою вселенським Патріархом Варфоломієм;
  • лобіюються чиїсь фінансові інтереси через нав’язування церкві своїх послуг;
  • хтось наполегливо хоче відновити міжконфесійну ворожнечу між православними і греко-католиками в місті Івано-Франківську.

Наша громада і віряни єпархії стурбовані!

УПЦ КП як в місті, так і в селах, докладає багато зусиль, щоб храм Божий був окрасою громади. Так і громада нашого Катедрального Храму, якому більше 100 років, робить все можливе, щоб він був архітектурною окрасою міста Івано-Франківська та духовним центром для вірян нашої Церкви всього Прикарпатського регіону.

За більше ніж 20 років, ми своїми силами, силами меценатів та громад наших парафій відновлюємо, ремонтуємо, будуємо та реставруємо храми, церкви, каплички по всій Івано-Франківській області. УПЦ КП завжди стояла, стоїть і буде стояти на принципах законності.

Навколо нас є багато несправедливості, обману, але Церква Київського Патріархату діє на основі християнських постулатів. Щоб збудувати щось нове, не завжди потрібно руйнувати старе!

Щоб донести Слово Боже, не потрібно використовувати ті методи, які шкодять людям. Івано-Франківська єпархія УПЦ КП не захоплює землі, не руйнує пам’ятки архітектури, не займає парки і сквери, бо такими методами слово Боже до людей не стане ближчим. Лише у спілкуванні, на принципах взаєморозуміння, толерантності, а не насилля і залякування, (яке проявляли до церковнослужителів деякі особи), можна спільними зусиллями та з Божою допомогою вирішити будь-яку проблему.

Прес-служба Івано-Франківської єпархії УПЦ КП

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua