заставка-збори-2019

У вівторок 5 березня 2019 року, в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська відбулися Єпархіальні збори Івано-Франківсько Галицької Єпархії УПЦ (ПЦУ) на якому були присутні 157 духовних отців.

Перед делегатами Єпархіальних зборів з доповіддю виступив митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф (Василиків). У своїй доповіді Владика зазначив, що Церква живе за Статутом УПЦ ПЦУ та постановами Синоду цієї Церкви і звернув увагу духовенства на важливих історичних моментах становлення Православної Церкви України від  початку Об’єднавчого Собору, 15 грудня 2018 року до підписання Томосу та його вручення у Константинополі, в резиденції Вселенського патріарха Варфоломія на Фанарі 5-6 січня 2019 року Його Блаженству митрополиту Епіфанію.

Наступним питанням, яке розглядалося на Єпархіальному Соборі було питання затвердження Статуту Івано-Франківсько Галицької Єпархії УПЦ (ПЦУ) та майбутньої перереєстрації статутних парафіяльних документів.  Також делегати єпархіального Собору прийняли звернення відносно претензій Верховного архієпископа УГКЦ (РКЦ) Святослава щодо його служіння в Святій Київській Софії яке розцінюється як провокативне і направлене на подальше розділення і міжконфесійне протистояння. Духовенство закликає  Верховного архієпископа УГКЦ (РКЦ) Святослава  утримуватися від дій які не лікують а ще більше нагнітають і можуть призвести до нових міжконфесійних  протистоянь. На превеликий жаль УГКЦ в 2019 році залишається в областях Західної України клерикальною Церквою яка у відношенні до інших Церков веде себе з позиції сили.  Так за підтримки деяких державних службовців і керівників місцевого самоврядування в м. Тимениця,  смт. Рожнятів, смт. Бурштин, смт. Перегінськ, в яких православні громади не претендують на доунійні Храми, а мають бажання побудувати, УГКЦ через своїх представників в цих  громадах цинічно і зухвало не допускає  виділення їм земельної ділянки для будівництва Божого Дому.

Чергове питання, на яке звернув особливу увагу митрополит, питання сповіді духовенства, прихожан і дітей а також постового богослужіння в парафіяльних Храмах Єпархії. Єпархіальний  Собор завершився молитвою “Достойно є”.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua