IMG_8061

25 квітня 2019 року, у четвер Страсного тижня, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив уставні богослужіння Великого четверга в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

У Великий Четвер Свята Церква звершує спомин Таємної Вечері та заснування Спасителем святого Таїнства Євхаристії. За Літургією святителя Василія Великого митрополиту Іоасафу співслужили: настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Тарасій Дмитрук, протоієрей Петро Гава, протоієрей Іоан Мудрейко, протоієрей Василій Гнип, ієрей Тарасій Петльоха та протодиякон Петро Стецюк.

В другій половині дня Владика Іоасаф, в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі, очолив утреню з чином читання 12-ти Страсних Євангелій.

Страсних 12-ть Євангелій має своїм змістом благовістя про страждання і смерть Спасителя, вибране з усіх євангелистів і розділене на 12 частин, по кількості годин ночі, чим вказується, що віруючі повинні всю ніч провести в читанні Євангелія, подібно до того як апостоли, супроводжували Господа в Гефсиманський сад.

На завершення читання 12-ти Страсних Євангелій, до парафіян з повчальним словом звернувся владика-митрополит Іоасаф.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua