golovna

У неділю 7-му після П’ятидесятниці коли свята Православна Церква вшановує преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Божественну літургію в Свято-Троїцькому Кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

«Коли йшов Ісус звідтіля, за Ним слідом ішли двоє сліпих і кричали: помилуй нас, Ісусе, Сину Давидів! Коли ж Він увійшов у дім, сліпі приступили до Нього. І говорить їм Ісус: чи віруєте, що Я можу це зробити? Вони говорять Йому: так, Господи! Тоді він доторкнувся до очей їхніх і сказав: за вірою вашою хай буде вам. І відкрилися очі їхні; і сказав їм Ісус суворо: пильнуйте ж, щоб ніхто не довідався. Вони ж, вийшовши, прославляли Його по всій землі тій. Коли ж ті виходили, то привели до Нього чоловіка німого, біснуватого. І коли біса було вигнано, німий почав говорити. І народ, дивуючись, казав: ніколи не було такого в Ізраїлі. Фарисеї ж говорили: силою князя бісівського виганяє Він бісів. І ходив Ісус по всіх містах і селах, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи Євангеліє Царства і зціляючи всякі недуги і всяку неміч у людях» – Мт. 9, 27-35.

«І зійшовши з ними, Він став на рівному місці; також багато учеників Його і безліч народу з усієї Юдеї та Єрусалима, з приморських місць Тирських і Сидонських, що прийшли послухати Його і зцілитися від недуг своїх, також і ті, що страждали від нечистих духів, — і зцілялися. І весь народ намагався доторкнутися до Нього, бо від Нього виходила сила і зціляла всіх. І Він, звівши очі Свої на учеників Своїх, говорив: Блаженні убогі духом, бо їх є Царство Боже. Блаженні ті, що жадають тепер, бо наситяться. Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться. Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас, і гнатимуть, і зводитимуть на вас усяке лихослів’я та наклепи — Мене ради. Радійте і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах. Так робили пророкам батьки їхні» – Лк. 6, 17-23.

 

Його Високопреосвященству співслужили настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський та клір собору. Після запричасного стиха з проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Іоан Мудрейко, в якій пояснив вірянам важливість покаяння та 50-го псалма. Заамвонну молитву виголосив ієрей Іоан Мизюк.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям, після чого Високопреосвященійший митрополит Іоасаф розповів прихожанам Свято-Троїцького Кафедрального Собору про житіє і труди преподобного Антонія Печерського а також привітав усіх присутніх у храмі із недільним днем та побажав кожному Божого благословення.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua