IMG_7011

17 березня 2019 року, у першу неділю Великого посту, в день коли Православна Церква молитовно вшановує пам’ять преподобномученика Іоасафа Снєтногорського, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив урочисту Божественну літургію Василія Великого у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Перша неділя Святої Чотиридесятниці, яка іменується неділею Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який остаточно встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства, а саме свято виникло в 843 році. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу седмицю Великого посту, оскільки найперше його святкування випало саме на цей день. Приблизно до XI століття в Церкві склався і особливий чин Торжества Православ’я. В його богослужбових текстах прославляється торжество Церкви над усіма коли-небудь існуючими єресями, повторюються постанови семи Вселенських соборів.

Також цього дня, свій день тезоіменитства відзначає керуючий Івано-Франківською Єпархією УПЦ (ПЦУ), митрополит Іоасаф, адже під час монашого постригу саме ім’я цього преподобного було дане владиці-митрополиту.

Преподобний Іоасаф Снєтногорський був ігуменом і засновником) обителі на честь Різдва Пресвятої Богородиці на Снєтній горі. Багато праці і турботи преподобним Іоасафом було покладено для зовнішнього і внутрішнього благоустрою святої обителі. За преподобного Іоасафа в монастирі був встановлений суворий статут чернечого життя. Це був найкращий монастир свого часу. Відійшов до Господа преподобний Іоасаф 17 березня 1299 року в час нападу лівонців на святу обитель.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський з соборним духовенством та протоієрей Юрій Гречанюк. Проповідь перед причастям вірних виголосив протоієрей Василій Гнип.

На закінчення Літургії Владика звернувся до присутніх з повчальним словом, у якому, в історичному контексті, розтлумачив сутність празника Торжества Православ’я та наголосив на значенні іконошанування у Православній Церкві.

З найщирішими вітаннями владику вітали: від імені духовенства Єпархії – канцлер протоієрей Василій Буряк, від кліру Кафедрального Собору – протоієрей Іоан Телятинський, обласний благочинний протоієрей Ігор Ільків, протоієрей Юрій Гречанюк а також численне духовенство даруючи букети запашних квітів.

Редакція нашого веб-сайту приєднується до всіх привітань та бажає своєму дорогому Владиці-митрополиту довгих років життя та подальших успіхів на ниві архипастирського служіння.

Многая і благая літа Вам, наш дорогий Владико!!!

Іс пола еті Деспота!!!

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua