golovna

9 січня 2018 року, у третій день Різдвяних Свят, Православна Церква вшановує пам’ять апостола від сімдесяти, першомученика і архидиякона Стефана.

Після сходження Святого Духа на апостолів Церква почала швидко зростати і виникла необхідність турбуватися про сиріт, вдовиць та інших малозабезпечених які прийняли хрещення. Для цього апостоли вибрали сім достойних мужів і посвятили їх в диякони, одним із них був Стефан. Коли Стефан проповідував Слово Боже в Єрусалимі його схопили фарисеї – ревнителі Мойсеєвого закону – і привели до Синедріону. В цей час Стефан побачив, як над ним розкрилося Небо, і він вигукнув: «Я бачу відкриті Небеса і Сина Чоловічого, який стоїть перед Богом» (Діян. 7, 56). За такі слова Стефана вивели за місто і каменували, тобто закидали його камінням під  якими він віддав Богу свою душу. Падаючи під градом каміння, святий Стефан вигукнув: «Господи Ісусе! Не постав їм гріха цього і прийми дух мій». Так архидиякон Стефан став першим мучеником за Христову віру в 34 році, тому Церква його називає першомучеником.

В Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська відбулися уставні богослужіння які очолив владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. За  богослужінням Архиєрею співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський та соборне духовенство. Цього дня багато віруючих прийшли до Храму щоб прийняти святі таїнства Сповіді та Причастя. На запричасному стиху з проповіддю про життя першомученика Стефана до прихожан звернувся протоієрей Петро Гава, а заамвонну молитву прочитав протоієрей Василій Гнип.

На завершення служби Божої владика-митрополит Іоасаф, ще раз наголосив на мученицькому подвигу архидиякона Стефана та привітав присутніх у храмі вірян з різдвяними святами.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua