IMG_9107

19 квітня 2019 року, в четверту неділю після Пасхи Христової, Свята Православна Церква здійснює спогад про зцілення Спасителем розслабленого, тому вона і іменується: «Неділя про розслабленого».

Ось як описує цю подію святий апостол Іоан: «Після цього було юдейське свято, і прийшов Ісус до Єрусалима. В Єрусалимі ж біля Овечих воріт є купальня, що по-єврейськи зветься Вифезда, яка мала п’ять критих входів. У них лежало багато хворих, сліпих, кривих, сухих, що чекали руху води, бо ангел Господній щороку сходив у купальню і збурював воду; і хто перший входив після збурення води, той одужував, хоч би яку недугу мав. Тут був чоловік, який хворів тридцять вісім років. Ісус, побачивши, що він лежить, і знаючи, що вже довго хворіє, говорить йому: чи хочеш бути здоровим? Недужий відповів Йому: так, Господи! Але людини не маю, щоб, коли збуриться вода, опустила мене в купальню; коли ж я приходжу, інший вже поперед мене входить. Ісус говорить йому: встань, візьми постіль твою і ходи. І він одразу одужав, взяв постіль свою і пішов. Потім Ісус зустрів його у храмі і сказав йому: ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталося чого гіршого. Чоловік цей пішов і сказав юдеям, що Той, Хто зцілив його, є Ісус» (Ін. 5:1-15).

У переддень неділі, в суботу ввечері, владика-митрополит Іоасаф у співслужінні соборного духовенства, очолив у Свято-Троїцькому Соборі Всенічне бдіння.

Недільного дня, Високопреосвящений Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький,очолив літургію святителя Іоана Золотоустого в Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря. Разом з настоятелем Великоскитської обителі молився намісник обителі, архимандрит Феогност, протоієрей Любомир Малофій, братія Українського Афону та численні паломники святої монашої обителі. Проповідь перед причастям вірних, з благословення Архипастиря, виголосив ієромонах Іоасаф.

По завершенні Богослужіння священослужителі та віруючі звершили Хресний Хід навколо Храму з читанням Воскресних Євангелій, після чого владика Іоасаф звернувся до присутніх з повчальним словом в якій наголосив на тій щирій і непохитній вірі розслабленого, який незважаючи на свій важкий недуг, адже хворів він цілих 38 років, не покладав надії на зцілення. Адже якщо ми віруємо, що є Бог, що Він за нас віддав на смерть Свого Єдинородного Сина, якщо ми віруємо, що усім нашим життям управляє не хто інший, як Отець Небесний — тому і ми повинні покладати на Нього всі наші надії, бо як сказано в 54-му Псалмі: «Покладайся на Господа у скорботах твоїх, і Він підтримає тебе. Ніколи не дасть Він упасти праведникові.» (Пс. 54, 23).

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua