golovna

12 липня 2017 року, у середу п’ятої неділі після П’ятидесятниці та в день, коли Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Високопреосвященніший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, очолив святкове богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Святий апостол Петро виявив свою любов і відданість Господу ще в дні земного життя Спасителя. До покликання свого на труди апостольські він носив ім’я Симон і жив у галилейському містечку Віфсаїді. Господь же назвав нового учня Кифою, що означає арамейською мовою “камінь”, “скеля”. У грецькій мові цьому слову відповідає “петрос” або “петра”.

Самовіддана любов до Христа відкривала Петрові Божий Промисел. Він перший сповідав Ісуса Сином Бога Живого (Мф. 11, 16). Після зішестя Святого Духа на апостолів Петро першим серед апостолів почав голосно проповідувати віру в Христа, і багатьох людей-язичників та юдеїв навернув до християнської віри. Апостол Петро мученицьки закінчив на хресті своє життя, кров’ю засвідчивши відданість слову Христа.

У всій історії Вселенської Церкви ледве знайдеться інша особа так відома християнському світу, як святий Павло. До покликання на благовісницьке служіння він носив ім’я Савл та був ревним охоронцем фарисейських законів.

Апостол Павло особисто не бачив Христа, не був серед учнів за Його земного життя, але своїм просвіченим, ясним і багатогранним розумом назавжди визнав, що Христос — це дійсно обітований Месія, котрий прийшов спасти увесь рід людський, і хто у Христі, той нове творіння, нова людина. Апостол Павло теж дістав вінець мученицької смерті, хоча, на відміну від апостола Петра, його не розіп’яли, а як римському громадянинові відтяли голову мечем.

Великою була нагорода Первоверховним апостолам ще за часів їхнього земного життя. Святий апостол Петро був удостоєний стати свідком найважливіших подій у житті Христа-Спасителя – Гефсиманської молитви і Божественної слави на горі Преображення. А святому апостолу Павлу було дано бути піднесеним до третього неба, за його висловом, до раю, де він чув невимовні слова, котрих людина не в змозі і переказати.

Його Високопреосвященству співслужив протоієрей Тарасій Дмитрук з соборним духовенством. Проповідь перед причастям вірних виголосив протоієрей Василій Гнип в якому розповів вірянам храму про праведне життя первоверховних апостолів Петра і Павла.

Після відпусту Літургії Владика звернувся до пастви з повчальним словом, у якому наголосив на особливих духовних подвигах святих апостолів Петра і Павла. На закінчення проповіді Владика привітав іменинників та всіх вірних зі святом та закінченням апостольського посту і побажав молитовного заступництва первоверховних апостолів. Богослужіння закінчилось співом величання перед іконою святих апостолів Петра і Павла та помазанням святим єлеєм.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua