Untitled-1

14 жовтня 2017 року, Православна Церква відзначає величне Богородичне свято – Покрову Пресвятої Богородиці.

Свято Покрови приурочене до Господнього дива яке сталося у 910 році, опис якого зберігся в житії св. Андрія Константинопольського. У ньому розповідається про подію, коли святий Андрій разом з своїм учнем Епіфанієм, молився в храмі, раптом розкрилося над ними склепіння храму, і святий Андрій побачив Пресвяту Діву, оточену безліччю ангелів.

Богородиця молилася і простягала над прочанами храму омофор. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі сльозами молитися до Бога за християн і довгий час перебувала в молитві. А потім підійшла до Престолу і зняла зі Своєї голови покривало, простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

З нагоди свята урочисті богослужіння в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська очолив митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. У переддень свята владика-митрополит звершив Всенічне бдіння, а в самий день свята літургію святителя Іоана Золотоустого.

Владиці Іоасафу співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський з соборним духовенством. В цей день Собор був наповнений вірянами які прийшли помолитися до Пресвятої Богородиці. Проповідь перед причастям вірних виголосив протоієрей Василій Гнип, а заамвонну молитву прочитав протоієрей Сергій Табачик.

Після відпусту Богослужіння владика-митрополит привітав присутніх у храмі з святом Покрови Пресвятої Богородиці.

Літургія завершилась уставним многоліттям.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua