заставка

19-го серпня 2018 року Свята Православна Церква відзначає одне з дванадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. В народі його називають Яблучним або Другим спасом.

Свято встановлене у пам’ять преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангелисти – Матфей, Марко і Лука. Як описують Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів – Петра і братів Заведеєвих, Якова та Іоана, вирушив з КесаріїФилипової в межі Галилеї. Зупинившись біля гори Фавор, що підноситься над пагорбами Галилеї, Ісус став молитися. Стомившись, апостоли заснули, як сказано в Євангелії: «Петро та брати Заведеєві були зморені сном». Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло, як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід.

Далі Євангеліє оповідає про те, що співрозмовників осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: «Це – Син Мій улюблений, у Ньому Моє благовоління» і після цього бачення зникло. Учні в страху попадали на землю, а Ісус Христос підійшовши до них, торкнувся їх і сказав: «Встаньте, не бійтеся». Учні тоді встали і побачили Ісуса вже у звичайному вигляді.

Цього дня керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ КП, митрополит Іоасаф, на запрошення протоієрея Богдана Заставецького, очолив святкову Літургію в храмі Преображення Господнього села Новиця Калуського благочиння, а напередодні Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська.

Разом з Його Високопреосвященством за службою Божою молився настоятель Храму протоієрей Богдан Заставецький, насельник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ієромонах Іоасаф, запрошене духовенство та велика кількість парафіян.

Після відпусту Літургії владика-митрополит Іоасаф звернувся до присутніх у храмі прихожан з повчальним словом. Також владика підтримав та благословив громаду села на будівництво нової Церкви на місці нещодавно згорілої. На завершення Високопреосвященійший Владика освятив принесені в подяку Богові прихожанами  плоди яблук, винограду та інші плоди.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua