заставка

27 травня 2018 року, Православна Церква молитовно відзначає дванадесятий празник на честь Святої Тройці, П’ятидесятницю, зіслання Святого Духа на апостолів. В цей день Свято-Троїцький кафедральний собор міста Івано-Франківська відзначає своє престольне свято.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке по праву називають Днем народження Церкви, було встановлено ще самими апостолами. В цей день сповняється обітниця Христа, що після Його відходу на небо Отець надішле учням і Церкві іншого Утішителя, Святого Духа який у вигляді Вогненних Язиків зійде на учнів Христових і сповнить їх усіма благодатними дарами – після чого вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цього визначного моменту апостоли не боячись жодних гонінь, утисків з великою сміливістю почали проповідувати про Христа розіп’ятого та на третій день воскреслого з мертвих, таким чином вони одержали змогу донести Слово Боже всім народам, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед юдеїв у Єрусалимі, а потім і серед язичників у всьому світі – “…аж до краю землі…” (Діян. 1:8).

Святкову службу Божу прикрашав своїм співом: митрополичий хор Кафедрального собору під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замрозевича.

З нагоди храмового празника Кафедрального Собору урочисте богослужіння очолив Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький.

При зустрічі Архийєрея від імені духовенства та парафіян Храму, вітальне слово виголосив настоятель Кафедрального Собору, протоієрей Іоан Телятинський. Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Іоан Телятинський, намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ігумен Феогност, духовенство Собору та численні священостужителі Івано-Франківського деканату УПЦ КП. В цей святковий день багато віруючих Кафедрального Собору прийшли разом з Архиєреєм та духовенством Собору розділити ту невимовну радість престольного празника, зіслання Святого Духа на апостолів та народженням Христової Церкви.

Також з священослужителями та всіма прихожанами Кафедрального Собору за літургією молився міський голова Марцінків Руслан Романович.

На закінчення святкового богослужіння митрополит Іоасаф привітав духовенство та вірних із престольним (храмовим) святом і побажав, щоб благодать Духа Святого зійшла на кожного – утверджуючи у християнському благочесті та чистоті. Богослужінння закінчилось Водосвятним молебнем, який був звершений на церковному подвір’ї, та окропленням вірних святою водою.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua