заставка

9-го квітня 2018 року, у понеділок Світлої седмиці, ВисокопреосвященішийІоасаф митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Божественну літургію у Соборному храмі Великого Скиту – Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

Згідно з біблійним переказом, у перший день після Свого воскресіння Ісус Христос явився своїм учням і навчав їх про Царство Небесне, після чого на 40-вий день вознісся на небо. Світлий понеділок – християнське свято на згадку про перший день після воскресіння Христа. Згідно з Євангелієм, Христос воскрес, з’явився двом своїм учням, розділив з ними шлях у село Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечерю під час якої, при переломленні хліба, вони впізнали Спасителя.

Ось як цю подорож описує євангеліст Лука: “І коли він возлежав з ними, то взяв хліб, благословив, переломив і подав їм Тоді відкрилися в них очі, і пізнали Його.І, вставши в ту ж годину, повернулися до Єрусалиму і знайшли разом одинадцятьох Апостолів і тих, що з ними, які говорили, що Господь дійсно воскрес і явився Симонові. І вони розповіли, що сталось на дорозі, і як пізнали Його в переломленні хліба. Коли вони говорили оце, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: Мир вам.” (Лк., 113 зач., 24: 12-35).

У неділю ввечері владика-митрополит очолив вечірню в Соборному Воздвиженському храмі,  а наступного дня, у Світлий понеділок, літургію святителя Іоана Золотоустого в співслужінні намісника монастиря ігумена Феогноста та братії Українського Афону. Перед причастям вірних насельник святого монастиря ієромонах Амфіолохій прочитав пасхальне послання настоятеля Великоскитської Обителі, митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа.

Богослужіння завершилось Хресною ходою навколо Соборного Храму з читанням рядових Євангелій, в кінці якого владика-митрополит привітав вірян з святом Світлого Христового Воскресіння.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua