IMG_2375 – копія

15 лютого 2019 року,  Свята Православна Церква молитовно відзначає одне з дванадесятих свят в церковному році – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.

Свято Стрітення, яке собою символізує зустріч Нового та Старого завіту, отримало таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведним Симеоном і пророчицею Анною. Старець Симеон якому було провіщено Духом Святим жити, аж поки той не зустріне спасителя роду людського, при зустрічі з Ісусом Христом сказав наступні слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення  язичників і славу народу Твого, Ізраїля» (Лк. 2, 29-32).

На передодні дванадесятого празника, Владика, у співслужінні настоятеля протоієрея Іоана Телятинського та соборного духовенства, звершив  Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська. Після співу «Сподоби Господи» архиєрей разом з духовенством звершив чин Літії, на якій освятив п’ять хлібів, пшеницю, вино та єлей. Після відпусту Всенічної владика Іоасаф звернувся з словом  привітання  наступившого  свята Стрітення.

Наступного дня владика-митрополит очолив святкову Божественну Літургію в Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив благочинний монастиря архимандрит Герасим, настоятель Соборного Храму архимандрит Софроній та братія обителі у священичому сані. Проповідь перед причастям вірних виголосив архимандрит Герасим.

На закінчення Літургії Владика звернувся до вірних з пастирським словом, у якому розкрив духовне значення Стрітення Господнього та стрітенських свічок а також де їх можна використовувати в буденному житті.

Богослужіння завершилось освяченням свічок на монастирському подвір’ї.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua