golovna

25 червня 2017 року, у третю неділю після Пятидесятниці, Свята Православна Церква вшановує святу пам’ять прп. Онуфрія Великого, прп. Петра Афонського та інших, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив літургію святителя Іоана Золотоустого в Великому Скиті, Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі.

Цього дня братія монастиря на чолі з настоятелем Великоскитської обителі, митрополитом Іоасафом, уже традиційно із року в рік молитовно вшановують чудотворну ікону Божої Матері «Ізбавительниця», яка знаходиться над Царськими Вратами Соборного храму обителі.

Чудотворна Манявська ікона Божої Матері «Ізбавительниця» була написана на Афоні 1788 р. та передана 2003 року до Манявської обителі архимандритом Філагрієм (Камінським) після того як уві сні йому вдруге з’явилася Пречиста Діва Марія і звеліла передати ікону до Українського Афону. З того часу ікона Божої Матері незмінно перебуває у Манявському Хресто-Возвдиженському монастирі, а тисячі паломників звертаються до Небесної Цариці з благанням про зцілення, та з надією знайти відповіді на важкі питання, які годі розв’язати розумом, але цілком можливо – духом, у глибокій вірі.

На свято до Богородиці прибуло багато паломників із різних областей України, які принесли до Небесної Цариці, перед ЇЇ чудотворною іконою молитви за своїх рідних, за Вітчизну, за нашу українську землю і наш галицький край.

За богослужінням владиці-митрополиту співслужив намісник святої обителі ігумен Феогност (Бодоряк) з братією монастиря та численним духовенством Івано-Франківської Єпархії УПЦ КП. З нагоди святкового дня багато паломників приступили до таїнство Сповіді та Причастя. Після за причасного стиха проповідь виголосив студент IV курсу І Ф Б І ім. прп. Феодосія Манявського, Віталій Кость.

Після відпусту владика Іоасаф на паперті Соборного храму привітав усіх присутніх з величним для обителі святом. Подякував отцям за спільну молитву і закликав на всіх Божого благословення та заступництво Його Пречистої Матері. Владика митрополит у своїй промові розповів про історію Манявської ікони Божої Матері, про Її дивовижне прибуття та поселення в древніх стінах монастиря.

На завершення богослужіння було звершено Хресний Хід довкола Хресто-Воздвиженського соборного Храму, після чого всі приклонилися до ікони Божої Матері «Ізбавительниці».

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua