IMG_7379

31 березня 2019 року, у третю неділю святої Чотиридесятниці, у всіх Православних Храмах на Всенічномубдіннізвершується чин виносу на середину Церкви Святого Животворчого Хреста Господнього.

Третю неділю Великого Посту називають ще Хрестопоклонною неділею, яка  пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, тією зброєю є святий Хрест Господній. У суботу ввечері на середину храму для духовного підбадьорення віруючих, що прямують шляхом Чотиридесятниці, виставляється Святий і Животворчий Хрест Господній. Для всіх віруючих він є добрим нагадуванням про те, що вслід за Голгофою неминуче настане перемога життя над смертю, а правди над злом. В цей день усі богомольці мають можливість поклонитися та прикластись до святині.

Хрест — це тайна і таїнство. Зрозуміти смерть чистих, невинних немовлят неможливо, — можна тільки прийняти це, «віддавши» їх в руки Того, Хто Сам Невинний пішов на Хрест. І якраз цієї неділі хрест виступає перед нами як знамено сили, знамено спасення та знамено перемоги і тріумфу.

В цей день співається особливий тропар: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо» і робиться земний поклін перед Животворчим Хрестом Господнім.

Напередодні, у суботу ввечері,митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Всенічнебдіння з чином винесення Животворчого Хреста Господнього у Свято-Троїцькому  кафедральному соборі міста Івано-Франківська, після чого помазав віруючих освяченим на Літії єлеєм. По завершенні всенічної владика-митрополит звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом в якому побажав духовної кріпості у проходженні Великого посту.

Недільного дня Владика Іоасаф у співслужіннінастоятеля протоієрея Іоана Телятинського та священнослужителів Кафедрального Собору очолив службу святителя Василія Великого. Перед тим як сповідники причастилися Тіла і Крові Спасителя, протоієрей ІоанТелятинський зачитав звернення Священного Синоду Української Православної Церкви (ПЦУ) з приводу виборів Президента України.

Після відпусту Літургії митрополит Іоасаф звернувся до священослужителів і вірних з повчальною проповіддю, у якій роз’яснив вірним суть Хрестопоклонної Неділі та чому саме у третю неділю Великого посту звершується винесення і поклоніння Хресту Господньому.

КатегоріяНовини
Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavie.if.ua