Єпископ Богородчанський

Єпископ_ФеогностЄпископ Феогност (в миру Бодоряк Ярослав Іванович; 11 серпня 1989ЗеленеВерховинський районІвано-Франківська область).  Народився у багатодітній сім’ї.

В 1996 році пішов у перший клас Зеленської ЗОШ І-III ступенів, яку закінчив у 2006 році. У цьому ж році вступив на навчання до Івано-Франківського Богословського інституту, який закінчив у 2011 році. З 2010 до 2014 року навчався в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника та здобув ступінь магістра етнології та історії, захистивши дипломну роботу на тему: «Життя і побут монахів Манявського Скиту XVII-XVIII ст.».

28 березня 2008 року архієпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом був пострижений у ченці з іменем Феогност на честь святителя Феогноста, митрополита Київського і всієї Руси (день пам’яті 27 березня).

30 березня 2008 року рукоположений архієпископом Іоасафом в сан ієродиякона, а 24 квітня цього ж року – в сан ієромонаха.

З 5 червня 2009 року був головою молодіжного братства ім. св. ап. і єв. Іоана Богослова Івано-Франківсько-Галицької єпархії.

З 15 жовтня 2009 року по 30 грудня 2010 року з благословення архієпископа Іоасафа звершував богослужіння при Солотвинській районній лікарні у каплиці ап. єв. Луки.

З 4 липня 2010 року по 28 травня 2013 року з благословення архієпископа Іоасафа, виконував обов’язки настоятеля парафії св. вмч. Пантелеймона у смт. Солотвин Богородчанського району.

26 листопада 2011 року був призначений скитоначальником Спасо-Преображенського скита Манявського монастиря.

З січня 2012 року був керівником відділу у справах молоді при єпархіальному управлінні Івано-Франківської єпархії УПЦ КП.

15 серпня 2013 року возведений у сан ігумена.

З 2013 року був викладачем Івано-Франківського Богословського інституту.

28 вересня 2013 року призначений інспектором, а 15 жовтня 2013 року призначений проректором з виховної роботи Івано-Франківського Богословського інституту.

29 лютого 2016 року призначений намісником Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря.

20 липня 2016 року призначений ректором Івано-Франківського богословського інституту.

У 2017 році вступив на навчання до аспірантури Київської православної богословської академії.

25 червня 2018 року у Манявському монастирі митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іосафом, з благословення Патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка) возведений в сан архімандрита.

12 січня 2019 року призначений настоятелем парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці с.Похівка Богородчанського району.

4 лютого 2019 року призначений настоятелем парафії святих апостолів Петра і Павла в смт Богородчани. 15 липня 2019 року призначений адміністратором Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ.

8 липня 2021 року з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія прийнятий до кліру Київської єпархії Православної Церкви України та призначений нести послух у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі м. Києва.

2 лютого 2022 року рішенням Священного Синоду Православної Церкви України обраний єпископом Богородчанським, вікарієм Івано-Франківсько-Галицької єпархії.

12 лютого 2022 року в Михайлівському Золотоверхому соборі після Всенічного бдіння наречений у єпископа.

13 лютого 2022 року висвячений у єпископа Богородчанського, вікарія Івано-Франківсько-Галицької єпархії. Хіротонію звершив митрополит Київський та всієї України Епіфаній.