DSC_0096

14 січня 2021 року, Свята Православна Церква святкує величне свято – Обрізання Господнє, а також вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архиєпископа Кесарії Каппадокійської  та святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї  Руси.

Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і наречення імені. Святе Євангеліє про це говорить наступним чином: “Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати  хлоп’ятко, назвали Його Ісус — ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні” (Лк. 2, 21).

Cтарозавітнє обрізання було своєрідним прообразом новозавітного хрещення, що втілює нас у Христа. Святий апостол Павло, називаючи хрещення й навернення до правдивої і спасаючої віри «нерукотворним обрізанням», каже до віруючих Нового Завіту: “У Ньому ви були й обрізані обрізанням нерукотворним, коли ви з себе скинули це смертне тіло обрізанням Христовим. Поховані з Ним у хрещенні, з Ним ви разом також воскресли” (Кол. 2, 11-12).

З нагоди свята владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, очолив Літургію Василія Великого в Борисо-Глібському Храмі Великого Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря. За Богослужінням владиці-митрополиту співслужив благочинний монастиря архимандрит Герасим, адміністратор Івано-Франківсько-Галицької єпархії архимандрит Феогност та насельники монастиря в сявенному сані, з проповіддю до богомольців звернувся ієромонах Нектарій.

Після відпусту Літургії митрополит Іоасаф звернувся до прихожан Монастиря з повчальним словом, а також привітав всіх хто носить ім’я Василія з днем Ангела та благословив всіх парафіян.

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua