_DSC0355

21 квітня 2022 року, у четвер Страсного тижня, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив уставні богослужіння Великого четверга в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

На п’ятий день після входу Господнього в Єрусалим віруючі християни відзначають Великий четвер, починаючи з якого протягом трьох днів усі церковні служби присвячені спогадам про земні страждання Ісуса Христа. При цьому, сам Великий четвер, присвячується спогаду Тайної Вечері, коли була звершена перша Євхаристія й апостоли причастилися Тіла і Крові Христових. За вечірнім богослужінням цього дня згадується молитва Ісуса Христа в Гефсиманському саду, зрада Його Юдою і взяття під варту. У Великий Четвер звершується Літургія святителя Василія Великого, яка поєднується з Вечірньою на знак того, що Тайна Вечеря була звершена Господом саме ввечері.

День цей зветься ще Літургією року. Його присвячено згадці про Таємну Вечерю Христа, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії – Причастя Тіла і Крові Господньої.  Христос, виконуючи Закон, зібрав своїх учнів в одній кімнаті, щоб разом їсти Пасху. Він взяв хліб, благословив, переломив його та роздав Апостолам зі словами: «Прийміть, споживайте, це – Тіло моє, що за вас і за всіх ламається» — тобто передається на страждання і смерть. А також взяв чашу, подякував і сказав: «Пийте з неї всі, бо це – Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів». Під виглядом хліба та вина Спаситель подав усім нам через апостолів Свої справжні Тіло і Кров, Яких православні християни причащаються кожної Літургії, згадуючи Христову Жертву за рід людський.

За Літургією святителя Василія Великого митрополиту Іоасафу співслужив єпископ Богородчанський Феогност, вікарій Івано-Франківсько-Галицької Єпархії, настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський та соборне духовенство.

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua