_DSC0659

25 червня 2022 року, братія Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря молитовно вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Ізбавительниця».

Великою святинею нашого Прикарпатського краю є чудотворний образ Божої Матері «Ізбавительниця» яка знаходиться у Великоскитському Хрестовоздвиженському манявському чоловічому монастирі – села Манява, Богородчанського району, Івано-Франківської області.

Чудотворна Манявська ікона Божої Матері «Ізбавительниця» є великою святинею нашого Прикарпатського краю та була написана на Афоні в 1788 р. В п’ятдесяті роки по провидінню Божому чудотворна ікона була передана архімандриту Філагрію (Камінському) який оберігав св’ятину до глибокої своєї старости. Перебуваючи в роздумах і молитві старець роздумував кому її передати на зберігання, але уві сні з’явилась йому сама Пресвята Цариця і звеліла передати ікону до Українського Афону. Було зрозуміло, що святиня обрала для себе домівку, але де вона – чернець не знав. Та згодом довідався, що з давніх-давен Українським Афоном, Новим Ватопедом є Великоскитський Хрестовоздвиженський Манявський чоловічий монастир.

У 2003 році архимандрит Філагрій передав ікону Манявський монастир і з того часу ікона Божої Матері незмінно перебуває в Великоскитському Хрестовоздвиженському Манявському чоловічу монастирі.

У святковий день службу Божу очолив настоятель Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря митрополит Іоасаф, якому співслужив преосвященійший Феогност, єпископ Богородчанський, вікарій митрополита Івано-Франківського і Галицького, намісник Українського Афону ігумен Іоасаф, братія монастиря та численне духовенство з різних Єпархій Православної Церкви України.

В цей день на ПРОЩУ до Богородиці прибуло багато паломників із різних областей України, які принесли до Небесної Цариці, перед ЇЇ чудотворною іконою молитви за своїх рідних, за Вітчизну, за нашу українську землю і наш галицький край. Після запричасного стиха проповідь виголосив єпископ Феогност.

Після відпусту богослужіння було звершено Хресний Хід довкола Хрестовоздвиженського Собору з читанням рядових Євангелій та окропленням віруючих святою водою.

На закінчення владика Іоасаф на паперті Соборного Храму привітав усіх присутніх з величним для обителі святом. Подякував отцям та всім хто прибув в цей день до Карпатської Лаври та розділили радість монастирського празника, а також за спільну молитву і закликав на всіх Боже благословення та заступництво Його Пречистої Матері.

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua