_DSC0587

07 жовтня 2022 р. Б., у день коли Православна Церква України вшановує пам’ять Феодосія Манявського, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Літургію Іоана Золотоустого у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська.

Після відходу преподобного отця Великоскитського Іова Манявського в небесні оселі, ігумен Феодосій продовжував благочестиво керувати життям братії Манявського монастиря. Облаштувавши  не тільки життя своєї обителі, а й багатьох монастирів Київської митрополії, преподобний Феодосій 7 жовтня 1629 р. із миром відійшов до Господа.

Тіло його поховали ченці у притворі Собору, біля чесних мощей Іова, і накрили спільний гріб обох перших засновників монастиря великою плитою з мармуру. Патріарший трираменний Хрест прикрашає мармурову плиту, яка і донині стоїть.

За клопотанням архиєпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, рішенням Священного Синоду УПЦ КП, в 2002 році Івано-Франківська семінарія реорганізована у Івано-Франківський Богословський Інститут ім. прп. Феодосія Манявського.

Його Високопреосвященству митрополиту Іоасафу співслужив ректор І. Ф. Б. І. ім. прп. Феодосія Манявського, протоієрей Миколай Гунько, благочинний Снятинського деканату, професор, протоієрей Михаїл Марусяк, канцлер Єпархії протоієрей Іоан Лапка, викладачі в священичому сані та запрошене духовенство.

Апостола читав студент ІІІ курсу, Святослав Лашків.

Проповідь перед причастям вірних, з благословення владики-митрополита, виголосив студент VI-курсу Сурак Роман.

Літургію своїм співом прикрасили два хори: Хор священиків під керівництвом протоієрея Івана Телятинського та студентський хор під керівництвом протоієрея Юрія Грабовецького.

Після відпусту Богослужінням з повчальним словом до віруючих і студентів звернувся митрополит Іоасаф в якому подякував всім за спільну молитву. Також Архипатир привітав ректора протоієрея Миколая Гунька та професорсько-викладацький склад Інституту з днем Ангела, адже саме прп. Феодосій Манявський є його небесним покровителем.

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua