_DSC0175

12 червня 2022 року, Православна Церква молитовно відзначає дванадесятий празник на честь Святої Тройці, П’ятидесятницю, зішестя Святого Духа на Апостолів.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке по праву називають Днем народження Церкви, було встановлено ще самими апостолами. В цей день сповняється обітниця Спасителя, що після Його відходу на небо Отець надішле учням і Церкві Утішителя, Святого Духа. З цього визначного моменту апостоли не боячись жодних гонінь, утисків з великою сміливістю почали проповідувати про Ісуса Христа, таким чином вони одержали змогу донести Слово Боже всім народам, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед юдеїв у Єрусалимі, а потім і серед язичників у всьому світі – “…аж до краю землі…” (Діян. 1:8).

Святкову службу Божу прикрашав своїм співом митрополичий хор Кафедрального Собору під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замрозевича.

При зустрічі Архиєрея від імені духовенства та парафіян Храму, вітальне слово виголосив настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору, протоієрей Іоан Телятинський.

За святковою недільною службою Божою владиці Іоасафу співслужили: Преосвященійший Феогност, єпископ Богородчанський, вікарій митрополита Івано-Франківського і Галицького, настоятель Собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Любомир Малофій та соборне духовенство. Апостола, з благословення владики-митрополита читав протодиякон Олексій Писарчук.

На закінчення святкового богослужіння митрополит Іоасаф привітав духовенство і всіх віруючих із престольним (храмовим) святом та побажав, щоб благодать Духа Святого зійшла на кожного – утверджуючи у християнському благочесті та чистоті.

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua