_DSC0717

23 жовтня 2022 року, у 29-ту неділю після Зішестя Святого Духа на Апостолів, коли Православна Церква вшановує пам’ять святих отців VII Вселенського собору, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Літургію свт. Іоана Золотоустого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська.

Сьомий Вселенський Собор був скликаний у 787 році, в Нікеї, при імператриці Ірині (вдові імператора Льва Хозара). На нього прибуло 367 святих отців з усіх областей Візантійської імперії.  Собор був скликаний проти іконоборчої єресі, яка виникла за 60 років до Собору, при грецькому імператорі Львові Ісаврі, який, бажаючи звернути магометан в християнство, вважав за необхідне знищити шанування ікон. Ця єресь тривала при сині його Костянтині Копронімі та онуку Льві Хозарі. Собор засудив і відкинув іконоборчу єресь і визначив – поставляти і вважати в св. храмах, разом із зображенням Чесного і Животворящого Хреста Господнього, і святі ікони, шанувати і віддавати їм поклоніння, зводячи розум і серце до Господа Бога, Божої Матері і Святим, на них зображених.

Святі отці VII Вселенського Собору обґрунтували та сформулювали догмат про іконопочитання на всі часи та для всіх народів, які сповідують Православну віру. Святі отці проголосили, що іконопочитання є законоположенням і Переданням Церкви, воно спрямовується і надихається Святим Духом, який живе в Церкві. Зображення ікон нерозлучне з євангелієм. І те, що слово євангельське повідомляє нам через слух, те саме ікона показує через зображення, та затвердив, що іконопис є особливою формою одкровення Божественної реальності і через Богослужіння та ікону Божественне одкровення стає надбанням віруючих. Через ікону, як і через Святе Письмо, ми не тільки дізнаємося про Бога, ми пізнаємо Бога; через ікони святих угодників Божих ми отримуємо всеосвячуючу благодать Святого Духа. Щодня Свята Церква прославляє ікони Божої Матері, святкує пам’ять святих Божих угодників. Їхні ікони кладуть перед нами на аналої для поклоніння.        Прославляючи пам’ять святих отців VII Вселенського Собору, ми повинні пам’ятати, що саме їм ми зобов’язані віддячувати за те, що освячені наші храми і будинки святими іконами, за те, що перед ними тепляться живі вогники лампадок і свічок, а фіміам ладану підносить наші серця до небес.

За Літургією Його Високопреосвященству співслужив настоятель протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Любомир Малофій та Соборне духовенство. Проповідь перед причастям вірних виголосив протоієрей Петро Гава.

Після відпусту Богослужіння Архипастир подякував парафіянам Кафедрального Собору за спільну молитву та закликав на всіх Боже благословення.

На завершення владика Іоасаф, від імені священослужителів та прихожан Кафедрального Собору, привітав отця Іоана Телятинського з нагоди його дня народження, побажав Божої допомоги на ниві священичого служіння та від імені Його Блаженства, митрополита Київського і всієї України Епіфанія нагородив орденом святого Архистратига Миїаїла II-го ступеня. Урочисте Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

 

 Редакція нашого веб-сайту приєднується до всіх привітань та бажає отцю Іоану Телятинському довгих років життя та подальших успіхів на ниві священичого служіння на многая і благая літа!!!

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької єпархії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua