_DSC0784

15 травня 2022 року, в четверту неділю після Пасхи Христової, Свята Православна Церква здійснює спогад про зцілення Спасителем розслабленого, тому вона і іменується: «Неділя про розслабленого».

Ось як описує цю подію святий апостол Іоан: «Після цього було юдейське свято, і прийшов Ісус до Єрусалима. В Єрусалимі ж біля Овечих воріт є купальня,  Тут був чоловік, який хворів тридцять вісім років. Ісус, побачивши, що він лежить, і знаючи, що вже довго хворіє, говорить йому: чи хочеш бути здоровим? Недужий відповів Йому: так, Господи! Але людини не маю, щоб, коли збуриться вода, опустила мене в купальню; коли ж я приходжу, інший вже поперед мене входить. Ісус говорить йому: встань, візьми постіль твою і ходи. І він одразу одужав, взяв постіль свою і пішов. Потім Ісус зустрів його у храмі і сказав йому: ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталося чого гіршого. Чоловік цей пішов і сказав юдеям, що Той, Хто зцілив його, є Ісус» (Ін. 5:1-15).

У переддень неділі, в суботу ввечері, Високопреосвящений Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, у Соборі Великоскитського Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря звершив Всенічне бдіння, а недільного дня, Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.

Разом з настоятелем Українського Афону, молився намісник обителі ігумен Іоасаф та духовенство монастиря.

По завершенні Богослужіння, владика Іоасаф звернувся до присутніх з повчальним словом в якому розкрив духовний зміст сьогоднішнього недільного Євангелія. Літургія завершилась під спів ХРИСТОС ВОСКРЕС.

 

Прес-служба Івано-Франківсько-Галицької Єпархії

 Української Православної Церкви (ПЦУ)

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua