IMG_1818

Таїнство Богоявлення – це хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордані, під час якого об’являється Пресвята Трійця. У цьому таїнстві Ісус Христос являє себе як Месія і Спаситель. Сам Отець Небесний голосом з неба благовістить: “Ти Син Мій улюблений, в Тобі Моє благовоління” (Мк. 1, 11); свідчить і Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього; свідчить і святий Іоан Хреститель, вказуючи на Нього: “Ось Агнець Божий, який бере гріхи світу” (Ін. 1, 29).

18 січня 2019 року, в Навечір’я Богоявлення (Святвечір) Високопреосвященійший митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, яка розпочалася Вечірнею з читанням 13-ти парамій (уривків зі Святого Писання, які розкривають зміст та значення свята Богоявлення).

За богослужінням владиці-митрополиту співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей ІоанТелятинський  та соборне духовенство. Після співу запричасного стиха з проповіддю до вірних звернувся протоієрей Петро Гава а заамвонну молитву прочитав ієрей Іоан Мудрейко.

На закінчення служби Божої владика Іоасаф разом з духовенством Кафедрального Собору відслужив чин Великого освячення води та, вітаючи зі святом, Архиєрей окропив нею усіх присутніх.

Цього ж дня у переддень Хрещення Господнього владика-митрополит очолив Велике Повечір’я з Літією та утреню. На завершення утрені митрополит Іоасаф освятив принесені віруючими кутю.

В самий же день свята Богоявлення, 19 січня, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, на запрошення протоієрея Димитрія Сурака, відвідав храм Богоявлення Господнього села Добровляни Калуського благочиння.

Владиці-митрополиту співслужив настоятель Храму протоієрей ДимитрійСурак та численне духовенство деканату. Після часу Трисвятого Апостола читав студент II-го курсу І Ф Б І ім. прп. Феодосія Манявського, Петро Сурак. На завершення співу запричасного стиха з проповіддю про Хрещення Господнє до парафіян Храму звернувся протоієрей Йосиф Мельник.

По закінченню літургії до присутніх у храмі прихожан зі святковою проповіддю звернувся архипастир в якій розкрив важливість явлення на Йордані, під час хрещення Господа нашого Ісуса Христа Іоаном Предтечею, Святої Трійці. Архипастир привітав усіх парафіянз престольним святом Хрещення Господнього таподякував отцю-настоятелю за запрошення.

Після Богослужіння духовенство, на чолі з Архиєреєм, та всі присутні в храмі віряни урочистою Хресною ходою направилися до річки, де в присутності великої кількості віруючих було звершено чин Великого освячення води. На завершення митрополит Іоасаф окропив усіх присутніх освяченою водою.

Розробка сайту - LETDA
При використання інформації з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на сайт “Православ’я на Прикарпатті” обов`язкове.
© pravoslavya.if.ua